Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Zbliża się granica 2000 potwierdzonych przypadków

1

W coraz większym tempie rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Niebawem dojdzie do przekroczenia granicy 2000 zainfekowanych.

Koronawirus. Coraz więcej osób zakażonych w naszym kraju
Koronawirus. Coraz więcej osób zakażonych w naszym kraju (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek po popołudniu o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Jakich regionów dotyczą nowe przypadki? W tym gronie znalazło się 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 19 osób z województwa małopolskiego, 12 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa opolskiego, 4 osoby z województwa podkarpackiego, 4 osoby z województwa podlaskiego, 4 osoby z województwa wielkopolskiego, 2 osoby z województwa pomorskiego oraz 1 osoba z województwa zachodniopomorskiego.

Liczba przypadków nieustannie rośnie. Do tej pory potwierdzono obecność koronawirusa u 1984 osób przebywających na terenie Polski, z czego 26 zmarło.

Zobacz także: Prof. Andrzej Matyja apeluje ws. testów. Mówi o "załamaniu polskiego systemu"

Prognozy nie są optymistyczne

Wiele wskazuje na to, że liczba zakażeń w naszym kraju nadal będzie rosła i to gwałtownie. - Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Dzięki kwarantannie, zamkniętym instytucjom i sklepom mamy szansę ograniczyć napływ chorych do szpitali zakaźnych, abyśmy mogli leczyć pacjentów - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej.

Do szpitali jednoimiennych trafiło już 16 tys. masek, 12 tys. kombinezonów 3 tys. gogli ochronnych. Podjęliśmy decyzję o dystrybucji kolejnych środków ochronnych: 5,2 mln maseczek, 32 tys. kombinezonów, 6 mln rękawiczek, 41,5 tys. gogli ochronnych i 60 tys. 5-litrowych pojemników dezynfekcyjnych, do POZ i aptek, do ratownictwa medycznego, policji, straży granicznej - poinformował szef resortu zdrowia.

Pamiętajmy, by w tym trudnym okresie postępować rozsądnie. Stosujmy się do zaleceń służb medycznych i dbajmy o higienę. Troszczmy się też o seniorów, dla których koronawirus jest szczególnie niebezpieczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić