Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Zdalne lekcje - jak wyglądają i do kiedy potrwają?

4
Podziel się:

Pandemia koronawirusa jest problematyczna dla wielu osób. W tym gronie znajdują się między innymi uczniowie i nauczyciele, którzy muszą przerzucić się na zupełnie inny sposób nauczania. Tekst powstał w ramach akcji #Zostań w domu z o2.

Edukacja w obliczu pandemii. Zeszyty i książki zamienione na komputery
Edukacja w obliczu pandemii. Zeszyty i książki zamienione na komputery (Getty Images, Anadolu Agency)

Pandemia wymusiła zmiany. Teraz uczniowie uczestniczą w zdalnych lekcjach. By brać w nich udział, nie muszą ruszać się z domu. Do wdrożenia projektu polegającego na prowadzeniu zajęć przez internet przyczyniło się Ministerstwo Cyfryzacji.

Wspomniany resort przygotował specjalną platformę. Na stronie ministerstwa dostępna jest zakładka "zdalne lekcje", która skupia zasoby edukacyjne, narzędzia komunikacyjne i filmy instruktażowe. Zaangażowanie resortu ma pomóc uczniom w wykorzystaniu wolnego czasu i nadrobieniu materiału.

Komputer i internet podstawą pracy zdalnej. Dzięki nim zajęcia szkolne można prowadzić przy użyciu sieci internetowej. Nowe technologie dają wiele możliwości. Pozwalają na sprawną komunikację, wymianę plików czy ich wspólną edycję. Nauczyciele mogą przesyłać swoim podopiecznym wiele cennych materiałów.

Zobacz także: Andrzej Duda plagiatuje Władysława Kosiniaka-Kamysza? Piotr Zgorzelski: prezydent ma parcie na ekran

Kiedy koniec zajęć online?

Od 25 marca wszystkie szkoły mają obowiązek realizowania podstawy programowej za pośrednictwem internetu. O dodatkowych feriach nie ma zatem mowy. Uczniowie i nauczyciele będą musieli odnaleźć się w nowej sytuacji i wykonywać zadania w wirtualnej rzeczywistości.

Taki sposób kształcenia będzie odbywać się przynajmniej do świąt wielkanocnych (10 kwietnia). Jeżeli pandemia koronawirusa ustąpi, to 15 kwietnia uczniowie będą mogli wrócić do szkół i kontynuować edukację w tradycyjnej formie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
ak001
2 lata temu
Fajna sprawa, tylko jeszcze kilka tematów do rozwiązania: Szkolenie nauczycieli (i większości rodziców) z oprogramowania do pracy zdalnej. Co z dostępem nauczycieli do szybkiego i darmowego netu (przekaz strumieniowy)? Kurcze! Jak zwykle w tym rządzie. Robimy coś, ale nie bardzo wiemy jak to zrobić... ale jakoś to będzie... Potem się powie, że walczyliśmy z wirusem na wszystkich frontach. Brawo!
Wiktor
2 lata temu
Byłoby dobrze, gdyby minister edukacji zechciał poczytać słowniki poprawnej polszczyzny i zaprzestał kaleczenia języka polskiego typu: 'mimo tego że'; 'Państwo wiecie'; 'tą sprawę'............
mika
2 lata temu
Jest 500+ wiec o co chodzi?
ip123
2 lata temu
Każdemu dziecku - uczniowi komputer z oprogramowaniem operacyjnym, które potrafi otwierać programy edukacyjne. Dostęp bezpłatny do szerokopasmowego Internetu. Dla dzieci wszystkich w rodzinie. A Rodzice pracują często również "zdalnie" na utrzymanie Rodziny. A później -w myśl konstytucyjnej powszechnej dostępności do oświaty- wprowadzajmy równe wymagania.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić