Wojciech Darewicz| 

Koronawirus w USA. Kaszlała na jedzenie w sklepie. Są zarzuty. Żarty się kończyły

171

Departament Sprawiedliwości USA ogłosił we wtorek, że osoby, które celowo rozprzestrzeniają koronawirusa, mogą zostać oskarżone o terroryzm. Wszystko wskazuje na to, że nie były to czcze pogróżki. Kobieta, o której zrobiło się głośno, po tym jak celowo kaszlała na mięso w sklepie spożywczym w Pensylwanii, została aresztowana. Usłyszała już zarzuty.

Margaret Cirko - kobieta, która kaszlała na produkty spożywcze w sklepie w USA, usłyszała już zarzuty.
Margaret Cirko - kobieta, która kaszlała na produkty spożywcze w sklepie w USA, usłyszała już zarzuty. (Hanover Township Police Department)

Osób, które próbują skorzystać na pandemii nie brakuje na całym świecie. Sporo mówi się o spekulowaniu cenami deficytowych produktów, czy idiotycznych internetowych wyzwaniach, które mogą się bardzo źle skończyć. Nic dziwnego, że państwa walczące z koronawirusem zaostrzają przepisy, chcąc w ten sposób odwieść ludzi od groźnych zachowań. Także w Polsce przewidziane są niemałe kary.

O tym, że w dobie pandemii koronawirusa nie ma miejsca na głupie żarty, przekonała się Margaret Cirko. Zatrzymaną w sklepie kobietę aresztowano, opublikowano jej dane oraz zaprezentowano wizerunek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Usłyszała już zarzuty. Jej "żart" zakwalifikowano jako próbę dokonania poważnego przestępstwa. Zarzucono jej terroryzm przy pomocy "czynnika biologicznego", zakłócanie porządku publicznego oraz próbę kradzieży. Margaret Cirko pozostanie w areszcie do rozprawy, chyba że wpłaci kaucję, której wysokość sąd ustalił na 50 tysięcy dolarów.

Groźba zarażenia, 35 tys. dol. strat i próba kradzieży. Zdarzenie miało miejsce w minioną środę 18 marca. Oskarżona weszła do supermarketu w Hanover Township w Pensylwanii i zaczęła celowo kaszleć na produkty spożywcze, mięso i pieczywo. Pracownicy spostrzegli ją od razu, gdy tylko weszła do sklepu. Cirko krzyczała na obsługę, twierdziła, że jest chora i groziła, że zarazi innych. Próbowała także ukraść 12-pak piwa.

Personel zdezynfekował miejsca, w których przebywała kobieta. Pozbyto się też zanieczyszczonych produktów. Oszacowano, że żywność, którą trzeba było zutylizować, warta była ok. 35 tys. dol.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co zrobić, gdy boli mnie ząb?

Koronawirus w USA. Stany zmieniają się w epicentrum pandemii

Zakażeń i zgonów powiązanych z COVID-19 przybywa w USA z dnia na dzień. Mówi się, że liczba zarażonych przekroczyła już 100 tys. osób. Jak dotąd zmarło ponad 2 tys. z nich. W USA mieszka około 330 mln obywateli. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Nowym Jorku. Inne duże ogniska w Stanach wykryto w New Jersey, Kalifornii, Michigan, Waszyngtonie i Luizjanie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić