Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Koronawirus w USA. Donald Trump o kwarantannie w Nowym Jorku

54
Podziel się

W sobotnią noc za pomocą Twittera prezydent USA przekazał swoje stanowisko ws. objęcia kwarantanną terenów Nowego Jorku. Zdaniem głowy państwa nie będzie ona konieczna. Jednocześnie Donald Trump zwrócił się do urzędników federalnych o zaostrzenie zasad dotyczących podróżowania.

Donald Trump zapowiedział, że Nowy Jork nie zostanie objęty kwarantanną z powodu koronawirusa.
Donald Trump zapowiedział, że Nowy Jork nie zostanie objęty kwarantanną z powodu koronawirusa. (Getty Images)

Nowy wpis Trumpa pojawił się w związku z jego wcześniejszymi zapowiedziami. Prezydent rozważał kolejne kroki mające na celu przeciwdziałanie rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem. Teraz jednak przekazał, że kwarantanna nie będzie konieczne. Deklaracja ta pojawiła się po konsultacji Trumpa z gubernatorem Nowego Jorku. Andrew Cuomo stwierdził, że "byłaby to federalna deklaracja wolny", która wywołałaby "chaos".

Koronawirus w USA. Kwarantanny w Nowym Jorku ma nie być

Więcej informacja na temat szczególnych środków bezpieczeństwa w Nowym Jorku a także New Jersey i Connecticut, pojawi się w oświadczeniu CDC (Centers for Disease Control and Prevention), które ma zostać wydane niebawem.

We wcześniejszych wypowiedziach Donald Trump stwierdził m.in. że kwarantanna zabiłaby więcej ludzi niż koronawirus. Słowa te były szeroko komentowane. Później amerykański prezydent informował, że 2-tygodniowa kwarantanna dla Nowego Jorku może jednam zostać wprowadzona. Miałaby powstrzymać mieszkańców przez podróżowaniem w inne regiony USA.

Epidemia koronawirusa w USA. Na COVID-19 choruje i umiera coraz więcej Amerykanów

Zakażeń i zgonów powiązanych z COVID-19 przybywa w USA z dnia na dzień. Mówi się, że liczba zarażonych przekroczyła już 100 tys. osób. Jak dotąd zmarło ponad 2 tys. z nich. Niestety jak podają władze, tego co się aktualnie dzieje, nie można jeszcze nazywać szczytem epidemii. W opinii WHO USA może w niedługim czasie stać się kolejnym światowym epicentrum pandemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

W USA mieszka około 330 mln obywateli. Jednak najbardziej dramatyczna sytuacja jest właśnie w Nowym Jorku, z którego wiele osób postanowiło na czas epidemii wyjechać. Władze apelują do nich, by po przybyciu w nowe miejsce, poddawały się kwarantannie. Inne duże ogniska w Stanach wykryto w New Jersey, Kalifornii, Michigan, Waszyngtonie i Luizjanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(54)
Sasz
2 miesiące temu
Zredagujcie tekst bo ciężko się go czyta przez błędy !
Stach
2 miesiące temu
P.Wojciechu,jakie Ty szkoły kończyłeś?
Wnikliwy...
2 miesiące temu
Ciekawą kwestią jest to, ze w wielu krajach stare pokolenie to kula u nogi dla rządu i obywateli... Byc może jak to bywa u ludzi, uznano że mozna upiec dwie pieczenie na jednym rożnie... tj. zaoszczędzić pieniądze nie ratując ludzi i nie podejmując różnych działań co jest także wydatkiem finansowym... a jednocześnie pozbyć sie emerytów ktorymi trzeba zajmować się, leczyc i placic emerytury lub renty. Jak to Ameryksnie mówią... to nic osobistego, to tylko biznes. W Polsce np. dzięki nowym ustawom będzie wiecej niewolników... Ucieszą się przedsiębiorcy...
Wnikliwy..
2 miesiące temu
Ktoś kiedyś powiedział, ze prezydent to tylko figurant bo krajem rządzi kto inny... W Ameryce to chyba milionerzy bo tylko kasa... kasa i kasa... lub rządzi wojsko... bo to kraj zmilitaryzowany i wszędzie tylko inwigilacja, szpiegowanie, paranoiczne urojenia zagrożeń czy uporczywe wietrzenie intryg o podstępnej polityce nie zapominając. Zapomina się jednak o obywatelach, ich potrzebach, prawach i pomocy... pamięta jedynie gdy trzeba iść na wojnę a chętnych brak toteż władza ma doświadczenie w kwiecistych mowach do ludu co widać podczas wyborów jak i przemowach gdy drunt pod nogami noł stejmbołl...
batman
2 miesiące temu
Max Kolonko jest jak Chuck Noris,nie robi błędów
Najnowsze komentarze (54)
Ameryka, ame
2 miesiące temu
Kobieta z na tle flagi amerykanskiej ma zle zalozona maska, ci ludzie nawet naprostszej czynnosci nie sa w stanie sami wykonac, ich trzeba prowadzc za lape, inaczej nie POtrafia !
Maq
2 miesiące temu
Tak robią wysoko rozwinięte, cywilizowane kraje. Jak Szwecja czy Szwajcaria. Badania pokazały, że najskuteczniejsze w odciążeniu sluzby zdrowia przy ratowaniu najcięższych przypadków jest pomoc w izolacji i leczeniu najbardziej zagrożonych grup wiekowych,a całkowite zamknięcie kraju. Kilkudziesiecioprocentowego bezrobocia nie uratują nawet pieniądze zrzucane z helikopterów. Media powinny przestać też siać panikę. Miłego dnia.
GOSC
2 miesiące temu
JA TEŻ TAK UWAŻAM JAK TRAMP.ZAKAZY TYLKO POGORSZĄ SYTUACJĘ.
Mexicano
2 miesiące temu
Panie Trump a może by tak mur wybudować wokół tego koronawirusa co ???
Ten z NY
2 miesiące temu
u nas juz kwarantanna nie pomoze , kowa takiego NY niewidzialem jak jestem tu 31 lat. Tomek
taaaa
2 miesiące temu
Od razu proponuję wybierać czas wyborów tak żeby nie przypadały na sezon grypowy........
Magda
2 miesiące temu
Panie Tramp dla Dobra Obywateli Nowy Jork trzeba Zamknac w domu bo będzie tragedia Umierają Młodzi Służba Zdrowia tego nie wytrzyma Trzeba Przewidywać
Magda
2 miesiące temu
Szanowni Panstwo w Obecnej sytuacji przy dużym prawdopodobieństwie Narażenia Siebie i Własnej Rodziny na Utratę Życia lub Zdrowia Wybory to Kompletnie Niepoważny Pomysł Panie Prezesie i Prezydencie o Władzę nie należy aż tak się Martwić bo czasy po Epidemii pokażą tak naprawdę co stanie się z Wami i Nami wszystkim. Na obecną Chwilę narażanie Życia ludzkiego z powodów Tak Mało Rozsądnych jest Kompletnym Brakiem Odpowiedzialności za Życie i Zdrowie Obywateli Dane Wam jest zostać to osiągniecie to po wszystkim także Dlaczego Dziś w obliczu takich Dramatów .....Znów... Władza..... ważniejsza jest niż Życie najpierw Pani Kidawa i zebranie w Sejmie Teraz Wy Wszyscy jesteście Nieodpowiedzialni Wyborom Zdecydowane Nie
bye bye
2 miesiące temu
a mowili, Putin nie mieszal w wyborach... nie ale teraz namieszal. Wytlucze amerykanow bez jednago strzalu...
plus dwa
2 miesiące temu
nie wydaję mi się że raz w tygodniu wystarczy... woda i sucha pizza z pieca..
violleta
2 miesiące temu
a buzi mi wali... ale nie do końca pamięta dlaczego tak
Prawda?
2 miesiące temu
Król jest nagi
Tak
2 miesiące temu
Jak Trump dojdzie do władzy to będzie jedna z lepszych opcji
Ksiądz
2 miesiące temu
Potrzebni nie księża tylko egzorcyści, trzeba robic rytuały i wyprzedzać to diabelstwo, bo ludzie opętani są
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić