o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Koronawirus. W USA mówią o pozwaniu Chin

9
Podziel się

W Kongresie złożono projekt, wedle którego Amerykanie i rząd Stanów Zjednoczonych miałby możliwość pozwać Chiny za rozprzestrzenianie się koronawirusa. Rezolucja została stworzona przez reprezentantów partii republikanów - Rona Wrighta z Teksasu i Chrisa Smitha z New Jersey.

Rząd Stanów Zjednoczonych pozwie Chiny za rozprzestrzenianie się koronawirusa? Do Kongresu trafił właśnie nowy projekt
Rząd Stanów Zjednoczonych pozwie Chiny za rozprzestrzenianie się koronawirusa? Do Kongresu trafił właśnie nowy projekt (Getty Images, Spencer Platt)
bDYwmuKt

Projekt zasadniczo zakłada pozbawienie Chin oraz innych krajów, które celowo wprowadzają w błąd Światową Organizację Zdrowia, suwerennych immunitetów. Procesy przeciwko Chinom miałyby na celu "pociągnięcie kraju do odpowiedzialności za śmierć, ból, cierpienie, a także kryzys gospodarczy wynikający z umyślnego wprowadzania w błąd WHO". To, ich zdaniem, doprowadziło do "rozprzestrzenienia się koronawirusa na Stany Zjednoczone i resztę świata" - podaje "Tribune News Service".

Koronawirus w USA. Kongresmeni chcą pozwolić Amerykanom pozwać Chiny

W oświadczeniu skierowanym do Kongresu Chris Smith napisał: "Doskonale wiedzieli, że mają śmiertelną i wysoce zaraźliwą chorobę na swoich rękacha a dopiero w połowie stycznia chińscy komunistyczni przywódcy powiedzieli Światowej Organizacji Zdrowia, że nie ma potrzeby wprowadzać żadnych środków ostrożności, bo wszystko mają pod kontrolą".

W dalszej części kongresmen zwraca uwagę na to, że "wielu ludzi zmarło przedwcześnie", inni mogą doznać trwałych uszkodzeń, a jeszcze inni, którzy mają firmy, poniosą fiasko finansowe. Zdaniem polityka wszystko jest winą "kłamstwa chińskiego rządu". Projekt został złożony w piątek i przypomina on ustawę, która została wprowadzona po atakach z 11 września 2001 roku. Amerykanie mieli wówczas możliwość pozwać Arabię Saudyjską.

bDYwmuKv

W Stanach Zjednoczonych potwierdzonych przypadków koronawirusa jest 799 456. 72 368 osób uznano za wyzdrowiałych, odnotowano 42 604 zgonów. Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że podpisze rozporządzenie, wedle którego granice kraju zostaną zamknięte - to "tymczasowo zawiesi imigrację do Stanów Zjednoczonych".

Zobacz także: Mocne oskarżenia pod adresem Chin. Świat domaga się prawdy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYwmuKW
KOMENTARZE
(9)
gery
8 miesięcy temu
dziwne stany pozywaja az tak sie boja chin ze sprawy chca w pokojowy sposob zalatwic brawo co za takt
zzz
12 miesięcy temu
Brawo USA. Chiny (produkując śmiercionośnego koronawirusa) pogwałciły konwencję z 1972 r. całkowicie zakazującą produkcji broni biologicznej. Chiny za wyprodukowanie i rozprzestrzenienie koronawirusa należy rozliczyć.
SuperGość
12 miesięcy temu
Komuniści chińscy jak to komuniści przyzwyczaili się do bezkarnego okłamywania i poniewierania swoim narodem i myśleli, że innych ludzi tak też można traktować. Szczęście, że Amerykanie nie mają wątpliwości by za te tragedie śmierci najbliższych, trwałe uszkodzenia zdrowia tych którym udało się przeżyć i straty materialne ludzi które spowodowane zostały walką z epidemią koronawirusa żądać zadośćuczynienia przez rząd komunistycznych Chin. Wszystkie rządy państw i ich obywatele którzy ponieśli podobne straty łącznie z Polską powinni postąpić w ten sam sposób
bDYwmuKX
Basia
rok temu
I bardzo dobrze ... przed kilkoma dniami telewizja Fox News powołując się na liczne źródła poinformowała, że koronawirus powstał w laboratorium w Wuhanie, ponieważ Chiny chciały udowodnić, że ich potencjał w zwalczaniu broni biologicznej jest równy, a nawet większy niż Stanów Zjednoczonych. Informatorzy stacji Fox News twierdzą, że widzieli tajne dokumenty potwierdzające tę tezę i oceniają, że „to może być najdroższe tuszowanie prawdy przez chiński rząd w historii”. Wyraźnie widać, że wydarzyły się rzeczy, o których nie wiemy ...
Dfhj
rok temu
Bardzo dobrze
kolo
rok temu
Z chinami tak jak z bin ladenem
donno||
rok temu
Trump zrobi wszystko, aby nie było widać, że to wina jego tępogłowia. Zachowuje się jak kryminalista - jak go złapią za rękę to mówi, że to nie jego ręka, albo to wina tych co go łapali bo jakby nie łapali to by nie złapali.
Mirek
rok temu
W sumie III wojne swiatowa trzeba od czegos zaczac!
sigmapi
rok temu
nie dosc ze wirus to jeszce wojenka - ach ten swiat nie moze byc kierowany ludzkim rozumem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić