Natalia Bogucka| 

Koronawirus we Włoszech. Premier zdradził, kiedy zostaną otwarte szkoły

55

Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku szkolnym dzieci z Włoch już nie wrócą do szkół. W niedzielę premier Giuseppe Conte powiedział, że szkoły zostaną otwarte dopiero we wrześniu.

Premier Włoch zdradził, kiedy szkoły zostaną otwarte.
Premier Włoch zdradził, kiedy szkoły zostaną otwarte. (Getty Images, Ivan Romano)

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział, że 4 maja zostaną zniesione niektóre ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" zaznaczył, że rząd "pracuje nad ponownym otwarciem znacznej części firm", ale będą musiały one wprowadzić surowe środki bezpieczeństwa. Szczegóły mają zostać przedstawione najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Conte podkreślił, że na razie Włochy nie mogą przywrócić pełnej swobody przemieszczania się. Premier zdradził również, że szkoły zostaną otwarte dopiero we wrześniu. Podkreślił, że wznowienie nauki wcześniej wiązałoby się z "bardzo wysokim ryzykiem".

Stawką jest zdrowie naszych dzieci, nie zapominając o tym, że średni wiek kadry nauczycielskiej należy do najwyższych w Europie - powiedział Giuseppe Conte.

Premier Włoch zaznaczył, że nauczanie zdalne działa dobrze. Dodał, że ministerstwo oświaty pracuje nad przygotowaniem egzaminów państwowych, które mają się odbyć wyłącznie w formie ustnej.

Koronawirus we Włoszech

Jak dotąd we Włoszech potwierdzono ponad 195 tys. zakażeń koronawirusem. 26 tys. osób zmarło.

Zobacz także: Rosyjska armia we Włoszech. Wszystko z powodu koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić