o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koronawirus. Wiadomo, jakie zwierzę przeniosło wirusa z nietoperzy na ludzi

236
Podziel się

Eksperci orzekli, że zabójczy koronawirus z Chin najprawdopodobniej został rozprzestrzeniony przez łuskowce. Jak wiadomo, źródłem wirusa są nietoperze, ale to te drugie zwierzęta miały przenieść go na ludzi. Łuskowce są w Azji cenionym przysmakiem. Wykorzystuje się je także przy produkcji leków.

Koronawirus. Wiadomo, jakie zwierzę przeniosło wirusa z nietoperzy na ludzi
(East News, AsiaWire/EuroPics/East News)
bDTbNCol

Łuskowiec jest jednym z najczęściej sprzedawanych ssaków w Azji. Jednocześnie większość jego gatunków jest pod ścisłą ochroną na całym świecie. W Chinach jego mięso jest przysmakiem, natomiast łuski wykorzystuje się w tradycyjnej medycynie.

Koronawirus przeszedł na ludzi z łuskowca

Uważa się, że epidemia koronawirusa wybuchła na targu w Wuhan, gdzie sprzedawano mięso dzikich zwierząt. Eksperci ds. zdrowia orzekli, że choroba została przeniesiona na ludzi właśnie przez łuskowce, które można było tam kupić.

To ostatnie odkrycie będzie miało ogromne znaczenie dla zapobiegania i kontroli wirusa - powiedział South China Agricultural University, w którym prowadzono badania.

bDTbNCon

Zobacz także: Ślub w tle koronawirusa. Tysiące par powiedziało sobie "tak"

Według chińskiej agencji prasowej Xinhua sekwencja genomu nowego szczepu koronawirusa oddzielonego od łuskowca była w 99 proc. zgodna z sekwencją zakażonych osób. W ten sposób dowiedziono, że zwierzęta te pośredniczą w przenoszeniu zarazy. Wciąż jednak trwają badania, które mają na celu to sprawdzić.

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej na całym świecie. Dziennie umiera po kilkadziesiąt osób, a u kilku tysięcy rozpoznaje się zarażenie. Obecnie liczba zgonów wynosi 636 natomiast zarażeń ponad 31 tys.

bDTbNCot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTbNCoO
KOMENTARZE
(236)
kit
rok temu
Kolejny kit Chińczyków dla moronów.
Jądruś
rok temu
Czyli łuskowiec zjadł zarażonego nietoperza a łuskowca Chińczyk ? A co zjadł nietoperz ? Kto jego zaraził. Muszka octówka ?
farnek
rok temu
Chińczycy jedli te zwierzęta od wieków i nic się nie działo. tak samo jak w Polsce od wieków ubijano wieprzki na podwórku i nikt nie chorował po takim uboju i przerobie. Ptasia i świńska grypa,ASf inny syf pojawił się w ostatnich 20 latach często dobrze skorelowany z potrzebami przemysłu, zarówno przetwórczego mięsa jak tez przemysłu przerobu odpadów. Skarmianie padliny przez te same gatunkowo zwierzęta, skarmianie wtórne kurzych odchodów w połączeniu z twórczością laboratoriów biologicznych daje niespodziewanie groźny plon. Można wmawiać ludziom ,że te wszystkie wirusy przyniosły te czy tamte zwierzęta jednak my wcale nie musimy w to wierzyć. Na całym świecie przed swoimi obywatelami rządy ukrywają różne sprawy , nawet te bardzo mało istotne jak listy poparcia do KRS, więc jak można wierzyć jakiejkolwiek władzy ,że w przypadku koronawirusa mówi nam prawdę.
bDTbNCoP
Ania
rok temu
JAK CZYTAM O NASTEPNYM ZWIERZĘCIU KTÓRE JEST W CHINACH PRZYSMAKIEM TO POWTARZAM:IM BARDZIEJ POZNAJĘ LUDZI TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZĘTA!!! AZJACI MNIE PRZERAŻAJĄ....
Wirus
rok temu
To wcześniej tych "przysmaków" nie jedli, że dopiero teraz się zarazili? Nie wydaje mi się, żeby źródłem zakażenia były zwierzęta, które są tam zjadane. Choroba pojawiła się nagle. No, chyba że zaczęli jeść coś, czego do tej pory nie próbowali.
Najnowsze komentarze (236)
gość
rok temu
W Polsce przysmakiem są ogórki kiszone. Czy też trzeba na nie uważać?
łoj
rok temu
Jak się żre wszystko psy a nawet to co na drzewo ucieka to tak bywa.Jak ptal nie staje to stosuje się wszelkiego rodzaju wspomagacze. Nie dziwota że natura się buntuje.
muah:*
rok temu
"Jak wiadomo, źródłem wirusa są nietoperze.." Dziękuje, do widzenia. Pani Aldona może CV do tvp podeśle?
nmk
rok temu
Prowadzą wojnę handlową ze Stanami i mają to co chcieli.
Majk
rok temu
Co jeszcze wymyślicie? Byle co byle by napisać artykuł. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
wuhan400
rok temu
ściema aż cuchnie....zostawcie biedne zwierzeta w spokoju parszywce.
dodo
rok temu
co za dzikusy ,nigdy bym tam nie pojechala ,,,koszmar
sas
rok temu
Przecież media to tylko dezinformacja. Jakby na całym świecie trąbili, że to Polacy wypuścili wirus to 90% świata by w to uwierzyło. Prawdy nikt nie zna, ale żaden wirus wojskowy itd. nie jest wypuszczany / produkowany jeśli nie ma się na niego antidotum inaczej jest "nieprzydatny" więc ja bym obstawiał USA
bDTbNCoH
szach
rok temu
Ten cover up zaczyna byc juz smieszny i nieudolny
Janer
rok temu
Bednie,,, żadne zwierzę takiego spustoszenia i takie zarażenia w świecie nie jest w stanie rozszerzyć. Chcą kozła ofiary znaleźć, rozpylili Chnskie sz-czu-roj-ady wirusa, tyle w temacie, oskarżyć wypada ich,, P. TRUMP DO ROBOTY!
Janer
rok temu
Bednie,,, żadne zwierzę takiego spustoszenia i takie zarażenia w świecie nie jest w stanie rozszerzyć. Chcą kozła ofiary znaleźć, rozpylili Chnskie sz-czu-roj-ady wirusa, tyle w temacie, oskarżyć wypada ich,, P. TRUMP DO ROBOTY!
Kamiński
rok temu
Nasz żond nie dopusci do zarazy
Bartosz
rok temu
Organizatorzy targów Wuhan powinni teraz zapłacić rodzinie zmarłych , liniom lotniczym i wielu wielu innym miliardy dolarów.
Polak
rok temu
To jest bzdura i ociemnianie ludzi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić