Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Wielka mobilizacja wśród Polaków. Wpłacili prawie 12 mln zł na walkę z pandemią

229
Podziel się:

Fundacja Siepomaga prowadzi zbiórkę środków na wyposażenie placówek medycznych w sprzęt, który pomoże w walce z koronawirusem. Na koncie jest już prawie 12 milionów złotych.

Polacy mobilizują się i zbierają środki na walkę z koronawirusem
Polacy mobilizują się i zbierają środki na walkę z koronawirusem (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Fundacja pomaga rozwiązywać problemy. Jej przedstawiciele przekazali, że dostają coraz więcej sygnałów mówiących o tym, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. Reakcja była wręcz natychmiastowa - ruszyła zbiórka internetowa.

Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie - czytamy na stronie internetowej zbiórki fundacji Siepomaga.

Kilka chwil po godz. 14 w piątek na koncie zbiórki było już prawie 12 milionów złotych. Polacy jednoczą się w trudnym momencie i mobilizują nawzajem do pomagania medykom. Społeczność dokłada wielu starań, by przepędzić koronawirusa z naszego kraju. Środki na walkę z wirusem z Wuhan można przekazywać tutaj.

Zobacz także: "Nie liczymy już zmarłych". Dramatyczna relacja pielęgniarki z Włoch

Świetny gest fundacja Siepomaga

Podmiot przekaże pracownikom polskiej służby zdrowia sto procent środków ze zbiórki. To jednak nie wszystko, co fundacja planuje zrobić. W ramach walki z pandemią koronawirusa przeleje na konta szpitali pięć milionów złotych, które zebrała w ramach akcji 1 procent podatku.

Każdego dnia notujemy przyrost potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Postawy naszych obywateli pozwalają jednak wierzyć, że jesteśmy w stanie rozprawić się z koszmarną pandemią. Jak mawiał klasyk - w jedności siła!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(229)
Polak
2 lata temu
kwarantanna tylko dla turystów. pracujący mogą się poruszać bez przeszkód. i to nie chodzi tu o pracowników strefy przygranicznej. Jak jedziesz do pracy to wystarczy tylko zaświadczenie od pracodawcy że pracujesz za granica i już kwarantanny nie masz. Więc wyjazd w niedzielę, 5 dni hasania po "zdrowych Niemczech i w piątek powrót do domu w Polsce i w niedzielę jak zdrowy to znowu do Niemiec. PIĘKNA KWARANTANNA TYLKO DLA TURYSTÓW. Pracujący się przecież nie zarażają. HAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!
Polak
2 lata temu
Ludzie niech się mobilizują a rząd pozwoli wszystkim pracującym za granicami poruszać się swobodnie, niezależnie czy są ze strefy przygranicznej czy nie. Więc nawiozą nam koron od groma. Pozorne zamknięcie granic. Rządy chcą abyśmy się zarażali
olka
2 lata temu
Ludzie ile w was jadu!Ciekawa jestem ile dali złodzieje z byłej PO? Rząd robi, co może!Polska jako pierwszy kraj w Europie zareagował tak szybko na zbliżający się wirus!Zobaczcie Włochów, Wielką Brytanię! Opozycja tylko błędy wytykać potrafi! Nawet w dzisiejszych realiach Polacy nie potrafią się jednoczyć. WSTYD mi za was!
Ani
2 lata temu
Rząd wolał 2 mld dać na TVP, więc ludzie próbują sobie radzić sami. To wspaniałe, ale 12 mln to niestety stanowczo za mało
Viki
2 lata temu
Każdemu z sejmu zabrać po 10 procent miesięcznych dochodów i już się pieniążki (nie małe)znajdą.A kto nie zechce oddać to grabie, łopaty miotły im dać i do roboty,chodniki zamiatać i sprzątać ulice.Zostali wybrani przez naród i ma narodowi pomagać.
Viki
2 lata temu
Więcej bezzwrotnych zapomóg dla nierobów i wiecznie biednych w sejmie.Moze Oni by tak coś przekazali na walkę z COVID-19
Trybunał
2 lata temu
Szkoda tylko ze z każdej zbiórki zabierają 7% na działalność a nikt ich nie hejtuje jak WOŚP..Ile to w skali roku wyjdzie? Hmm z samej zbiórki na dziecko z SMA jest ponad 600tysiecy.a biuro i serwer w domu..
Kamil
2 lata temu
Rydzol pewnie już białej gorączki dostał ale premiowane go poratuje bo trzeba głosów poparcia w maju.
wiesio
2 lata temu
Niedawno rządzący politycy drwili z Owsiaka i jego akcji. Teraz chyba będą popierać takie i podobne akcje. Mówią, że jakie społeczeństwo taki rząd. Coś mi się wydaje, że społeczeństwo jest jednak znacznie mądrzejsze. Nie tak dawno wydawało mi się, że władzy w ogóle nie są potrzebni lekarze, nauczyciele,czy też "owsiakopodobni". Każdy kryzys ściąga portki z tyłka - co wtedy widać?
Mg75
2 lata temu
Przepraszam bo nie bardzo rozumiem. Dlaczego społeczeństwo ma dawać pieniądze. Płacimy składki podatki. Jest prezydent i rząd, są pieniądze na takie sytuację. Polska to jednak dziki kraj.
Benzyna po 7z
2 lata temu
Najwięcej płaczą tu platformersi, co to z Polaków zrobili murzynów Europy. Wyslali tanią siłę robiczą do pracy na rzecz innych rządów zamykając im tutaj firmy i dając im chinskie pensyjki. Nie masz kasy, weź kredyt. Jesteś głodny, żryj szczaw. Szpitale zamknąć, kamieni kupa.
SarkazmPolski
2 lata temu
Głupcy, nie byłoby tyle szpitali z zarażonymi, gdybyście posłuchali Arłukowicza i je wtedy pozamykali. Teraz cierpimy!
Nija
2 lata temu
Wpłacajcie bezpośrednio na konta szpitali. Dostaną więcej i szybciej. Kwota bez podatku od darowizny 4900 pln. Pozdrawiam wszystkich. Zostańcie w domu.
Nika
2 lata temu
A Rydzyk płacze i żebrze zamiast dawać. Nie mam słów na tego padalca. Gdy myślę jak go nazwać autentycznie brakuje mi słowa. We własnych fekaliach powinien pływać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić