Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Właściciel bloków zawiesił czynsz na 3 miesiące

6

David Placek jest właścicielem aż dwunastu nieruchomości. Po tym, jak w Stanach Zjednoczonych wybuchła pandemia koronawirusa, postanowił zrobić coś dobrego dla swoich najemców. Żeby wesprzeć ich w trudnych chwilach, pozwolił im przez trzy miesiące mieszkać za darmo. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus. Właściciel bloków zawiesił czynsz na 3 miesiące
(YouTube.com, PIX11 News)

Na początku mieszkaniec New Jersey postanowił zawiesić czynsz na dwa miesiące. 18 marca skontaktował się z najemcami swoich nieruchomości i poinformował, że w maju i kwietniu nie będą musieli uiszczać opłat.

Ostatecznie Placek zmienił zdanie i zawiesił czynsz również na czerwiec. W wysłanym do najemców mailu wyraził nadzieję, że w ten sposób uda mu się przynajmniej częściowo zmniejszyć ich stres i niepokój związane z pandemią koronawirusa.

Ile pieniędzy stracił David Placek?

Według WABC za swoje współczucie i wsparcie najemców David Placek musi przeboleć stratę 50 tys. dolarów (ok. 209 430 zł). Jednak dla mężczyzny najważniejsze jest to, że mógł wesprzeć najemców w czasie kryzysu gospodarczego. W związku z pandemią koronawirusa wielu Amerykanów straciło pracę lub obawia się zwolnień.

Aż 35 proc. mieszkańców New Jersey wynajmuje nieruchomości. David Placek otrzymał wyrazy wdzięczności od samego gubernatora stanu. Phil Murphy podziękował mu publicznie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

David jest przykładem ducha, jakiego musimy teraz okazać – napisał Murphy na Twitterze.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus przyniósł pokój. Pandemia przerwała walki

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić