Angelika Karpińska| 

Koronawirus w Anglii. Co dziesiąty zgon na COVID-19 dotyczył "zdrowych" osób

59

Według najnowszych danych z Anglii i Walii jeden na dziesięć zgonów na COVID-19 dotyczył osób, które nie miały stwierdzonych chorób współistniejących. Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) wymienił również 5 chorób, które najczęściej występowały u pacjentów zmarłych z powodu koronawirusa.

Większość ofiar koronawirusa miała choroby współistniejące.
Większość ofiar koronawirusa miała choroby współistniejące. (PAP, EPA, YANNIS KOLESIDIS)

W czwartek Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) podał dane dotyczące osób, które zmarły na COVID-19 w Anglii i Walii między 1 a 31 marca. Wynika z nich, że w tym czasie stwierdzono 3912 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Nowe statystyki pokazują, że 91 proc. osób, które zmarły na COVID-19 w Anglii i Walii, miało co najmniej jedną chorobę współistniejącą. Pozostałe osoby były uznawane za zdrowe.

Koronawirus a choroby współistniejące

Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) stwierdził, że najczęściej występującą chorobą współistniejącą była choroba wieńcowa. Miało ją 14 proc. osób, które zmarły na COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Innymi najczęściej występującymi chorobami współistniejącymi były demencja, przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych, cukrzyca i grypa. Statystyki wskazują również, że z powodu koronawirusa w Anglii i Walii zmarło dwukrotnie więcej mężczyzn niż kobiet. Wskaźnik zgonów był również znacznie wyższy u osób starszych. Jeden na pięć zgonów dotyczył osób w wieku od 80 do 84 lat.

Zobacz także: Czy osoby chore na astmę oskrzelową muszą nosić maseczki ochronne?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić