Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Kosmos. Życie poza Ziemią istnieje? "Te istoty przypominają ośmiornice"

131
Podziel się

Kosmos pozostaje w dużej mierze niezbadany przez człowieka, dlatego nie ustają spekulacje na temat życia pozaziemskiego. Naukowiec z Wielkiej Brytanii uważa, że na Europie, księżycu Jowisza, niemal na pewno żyją obce istoty. Twierdzi, że przypominają ośmiornice.

Kosmos. Życie poza Ziemią istnieje? "Te istoty przypominają ośmiornice"
(Wikipedia, domena publiczna)

Monica Grady, profesor nauk planetarnych i kosmicznych na Uniwersytecie Liverpool Hope, sugeruje, że zlodowacenia pod powierzchnią Europy są doskonałą lokalizacją dla istot o inteligencji podobnej do tej, którą posiadają ośmiornice.

Kosmos zamieszkują nie tylko istoty ziemskie?

Jej zdaniem jaskinie na Marsie również mogą skrywać nieznane formy życia. Te obszary mogą chronić przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Twierdzi jednak, że mogą być nieznane bakterie.

To niemal pewne, że pod lodem na Europie jest życie. Nawet jeśli jest jakieś życie na Marsie, to znajduje się ono pod powierzchnią. Tam jest chronione przed promieniowaniem słonecznym. To z kolei oznacza, że istnieje możliwość, że pozostałości lodu w porach skał mogłyby działać jako źródło wody - stwierdziła

Zobacz także: Przebada Europę. Naukowcy umieścili go pod warstwą lodu

Jeśli jednak chodzi o obcych na księżycu Jowisza, to Monica Grady twierdzi, że mogą tam występować nieco wyższe formy życia, których inteligencja może być podobna do tej, którą cechują się ośmiornice.

W czerwcu ubiegłego roku na powierzchni lodowej planety odkryto chlorek sodu. Czerwonawe obszary na Europie są zabarwione przez materiał wyniesiony z wnętrza księżyca przez cieplejszy lód, który unosi się na powierzchni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(131)
Ufolog
4 miesiące temu
Na Świcie są budowle z przed tysięcy lat, które nie wiem jak, ale ludzie nie mieli szans z taką dokładnością to zrobić. Nawet dzisiaj przy obecnej technologi ciężko byłoby to zrobić. Daje to do myślenia.
240255
4 miesiące temu
Zeby to potwierdzic ja proponuje wyslac tam Agenta Tomka i tego jasnowidza Rutkowskiego - to w koncu poznamy cala prawde i trzeba zmienic podreczniki...
Roman
4 miesiące temu
Życie naszego typu występuje wszędzie tam gdzie spełnione są " nasze " warunki . Planety w obrębie egzosfer swych gwiazd po prostu muszą je mieć ... tym bardziej , że nawet na Ziemi życie występuje we wrzących źródłach , beztlenowej atmosferze lub tam gdzie ciśnienie jest ogrrrrooommmne ... a co z życiem opartym nie na węglu ale na krzemie ? Pytanie jest tylko jedno : ile w tych " życiach " jest inteligencji ? Jaka ona jest ? Indywidualna jak u nas czy społeczna jak u mrówek ... czy jest szansą czy zagrożeniem ... i czy my sami jesteśmy dla nich właśnie tym dualizmem ... Ciekawe zagadnienie
synaarona
4 miesiące temu
A my już tam wysyłamy misję bankierów.To może być nasza Ziemia Obiecana.
Oni tu są
4 miesiące temu
Wiecie, że my ludzie jesteśmy jednym wielkim doświadczeniem obcej cywilizacji. Tak, tak drodzy jesteśmy jak myszy doświadczone.
Najnowsze komentarze (131)
klops
3 tyg. temu
Powiem więcej. Jest gorzej niż myślimy. Te ośmiornice mają łby Jarosława Kaczyńskiego. Mało tego własnie szykują się z odsieczą dla prezesika.
Znudzony
3 tyg. temu
Myliłem się. Okazuje się, że naukowcy nie są genetycznie pozbawieni zdolności do fantazjowania, co samo w sobie jest wielką zaletą. Niemniej w nauce obowiązuje pewna narastająca gradacja ,,wiedzy" - spekulacja, hipoteza, teoria a na końcu aksjomat.
NiemaPewna
3 tyg. temu
Myślę, że "niemal na pewno" nie jest określeniem naukowym i używająca go "naukowczyni" powinna zastanowić się nad wyborem właściwego określenia. Z uprzejmości podpowiem kilka lepszych: "Z wysokim prawdopodobieństwem", "na 99%", "z procentażem mocnego alkoholu", "jak bum cyk cyk", "daję głowę", "daję głowę i doktorat składam jeśli nie ma tam inteligentnych ośmiornic", "niech mnie kule biją, jeśli piraci i ośmiornice tam nie żyją" ;)
Kubizm
3 tyg. temu
Kubizm
gość
4 miesiące temu
news wyjęty z filmu raport z europy ale coś w tym może być
Badacz
4 miesiące temu
Najwięcej kosmitów jest w dziwnym miejscu zwanym Polska. Istoty te chwalą się , że należą do kosmicznej organizacji zwanej PiS. To kosmiczna anomalia
...
4 miesiące temu
A co jedza te osmiornice I czym oddychaja?
Gość Darek
4 miesiące temu
No jak przypominają ośmiornice to posłowie z PO mogą tam sobie lecieć na darmowy obiadek bo lubią ośmiorniczki zajadać.
Qwe
4 miesiące temu
"Kosmos pozostaje w dużej mierze niezbadany" to cytat z artykułu. Niezłe? My nie wiemy co jest w tym samym pokoju co my a co dopiero pokój obok panie autorze. 😄
TęczowyPstrąg
4 miesiące temu
Niech tam pojedzie kulawy, Pinokio, Maliniak i założą nową filię PiS.
maniek
4 miesiące temu
To my jesteśmy prymitywnymi robakami dla innych cywilizacji. Zastanawiacie się dlaczego ufo jest często widziane a nie komunikują się z nami? A czy Wy będąc w lesie stajecie nad mrowiskiem i próbujecie rozmawiać z mrówkami? To identyczna sytuacja.
Rkr
4 miesiące temu
Na ziemi niszczymy tysiące gatunków, nie potrafimy porozumieć się w pełni z żadnym z nich, a liczymy że uda się z obcymi...
Waldii
4 miesiące temu
Najwięcej obcych jest na wiejeskiej przybyli na ziemie i nie wiedzą o co kaman a się udzielają jak ośmiornice
Hejt
4 miesiące temu
Hejt
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić