o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Koszmar w przedszkolu. Nauczycielka biła dzieci

244
Podziel się

Wychowawczyni z przedszkola nr 17 w Gorzowie Wielkopolskim miała bić, szarpać i zastraszać 5-letnich podopiecznych. Wśród poszkodowanych wymienia się co najmniej 15 dzieci.

Koszmar w przedszkolu. Nauczycielka biła dzieci
(Google Street View)
bDTCsnNh

Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzice zauważyli obrażenia na ciele jednego z przedszkolaków. Jego matka zgłosiła sprawę dyrektorce placówki. Teraz nauczycielka może odpowiedzieć za znęcanie się nad dziećmi - podaje portal Gorzowianin.com.

Podczas weekendu zaczęliśmy rozmawiać ze swoimi dziećmi i wtedy doznaliśmy szoku. Zaczęły opowiadać, w jaki sposób pani Kasia zachowywała się i co im robiła. Wcześniej same o tym nie mówiły, bo się bały. Dopiero gdy pytaliśmy, co robi wychowawczyni, kiedy ktoś jest niegrzeczny, zaczęły opowiadać, że bije głowie, uderza w szczękę od spodu, ciągnie za głowę do tyłu czy też po prostu szarpie – opowiadała jedna z matek w rozmowie z serwisem.

Po weekendzie do dyrekcji zgłosili się rodzice 15 z 20 dzieci. Wszystkie maluchy uczęszczały do grupy pani Katarzyny. Dyrektorka odsunęła wychowawczynię od zajęć z dziećmi, złożyła zawiadomienie do prokuratury i wniosek do komisji dyscyplinarnej.

bDTCsnNj

Co istotne, grupa przedszkolanki zostanie objęta opieką psychologiczną – powiedziała szefowa placówki, Beata Wilk.

Pani Katarzyna to nauczycielka z 30-letnim stażem. Rodzice mieli przyznać, że już wcześniej zdarzały się skandaliczne sytuacje z jej udziałem, ale przedszkolanka była wówczas przenoszona do innej grupy. Kobieta nie przyznaje się do bicia podopiecznych.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Choroby, które najczęściej atakują w żłobku i przedszkolu
bDTCsnNK
KOMENTARZE
(244)
pawel
3 lata temu
a mój tato jak bym oberwał od nauczycielki to by mi jeszcze poprawił
Dann
3 lata temu
Jaka nauczycielka szczegolnie z30 letnim stazem zwykla opiekunka ktora jak widac nia nie powinna byc.
nau
3 lata temu
w pewnej szkole matka szarpie i wyzywa obce dziecko , że niby jej Bartusia popchnął . nauczycielka bierze mamusię na bok i zwraca jej uwagę żeby takie sprawy zgłaszał wychowawcy. No i się zaczeło wyzwiska , wulgaryzmy , groźby. wszystko dzieję się na korytarzu na oczach dzieci. tak się traktuje się teraz nauczycieli. dlatego nie wieżę w ani jedno słowo tej matki.
bDTCsnNL
kolesiowa
3 lata temu
Racja. Koszmar w przedszkolu. Przed śniadaniem mama wręcza paczkę chipsów. Po południu pretensje do n-lki, że jej dziecko nie zjadło śniadanka. Grupa 4 latków - 4 zdrowe 4 latki drugi rok zapieluchowane. W ciągu tygodnia n-lką prawie udało się osiągnąć sukces (zgłaszanie w większości potrzeb) - po sobocie i niedzieli dziecko (-i) znów z pieluchą i często pełną (z zaschniętą treścią). Zebranie - dlaczego dzieci nie wychodzą na dłuższe spacery - kilka dni później rodzic przywozi tegoż 4 latka w wózku (brak przesłanek medycznych do przewożenia dziecka w wózku). Dziecko przeklina - w domu "k...." tego nie słyszało. Podeptało (zniszczyło) dziecko zabawki w przedszkolu, bo bawił się kolega - rodzic przecież to zabawki przedszkolne, gdzie jest jego samochodzik z kindera. "Dlaczego nie zjadł(a) warzyw, my tylko zdrowo się odżywiamy" - przypadkowe spotkanie w mc donald - frytki w roli głównej. Nie zgadzam się na krzywdzenie dzieci, ale też na hipokryzję rodziców.
Lucjola
3 lata temu
rodzice w weekend zaczeli rozmawiac z dziećmi, w weekend. I to są rodzice, czyli jesli małpa znecała sie od poniedzialku to do piatku aż, bo rodzice dopiero dowiedzieli sie w weekend. Masakra. Glupi rodzice, rozmawiajcie z dziećmi codziennie.
Najnowsze komentarze (244)
urlik
2 lata temu
Przedszkolanka to nie nauczycielka !!. Przedszkolanka i katecheta to nie nauczyciele !!!!!.
Domi
2 lata temu
Tak to jest, jak starsze Panie, z wieloletnim stażem i niejednokrotnie z brakiem cierpliwości i empatii, pracują po kilka godzin z najmłodszymi.
Witek
2 lata temu
Nie popieram tego co zrobiła, lecz bardzo trudno jest zapanować nad taką grupą dzieci. Ile liczy taka grupa 26 osób?
ONO
2 lata temu
Biedne małe istoty nie mają rodziców, czy ta hegemonka nie powinna stracić każdą odstającą część własnego ciała?, jak by jej łono było jałowe jak lita skała pozostało jedynie się borsuczyć na zielonych łąkach.
Daniel
2 lata temu
To współczuję ci twojego "tato"
ewka
2 lata temu
Sadystka.
z
2 lata temu
Puściły nerwy kobiecie przy takiej gruie rozpuszczonych,rozwydrzonych dzieci wychowanych w domu bezstresowo
...
2 lata temu
Jakoś wierzyć mi się nie chce, że dzieci same bały się powiedzieć. Moje klepią wszystko. Opieka psychologiczna- co za czasy bez psychologów świat nie istnieje.
bDTCsnND
niezalezny
2 lata temu
Bardzo dobrze że została odsunięta , na studiach nie uczyła się bicia dzieci a profesjonalnego psychologicznego wpływania na złe zachowanie dzieci poprzez zabawę i sztuczki . Ta pani po 20 latach zapomniała o swoim powołaniu do opieki i uczeniu dzieci kultury oraz szacunku poprzez zabawę i kreatywne zajęcia .
biła moje dzi...
3 lata temu
W szkole mojej córki od 2 tygodni rodzice wędrują do dyrektorki a nauczycielka sadystka nadal ma lekcje z naszymi dziećmi. Nawet kontrole z kuratorium wcześniejsze nic nie dały, nauczycielka czuje się bezkarna
mimi
3 lata temu
niestety są ludzie i ludziska zarówno wśród wychowawców jak i rodziców
Oswiata
3 lata temu
Pani redaktor nie potrafi nawet zawodu wpisac poprawnie nie ma zawodu takiego jak przedszkolanka. Jest nauczycielka w przedszkolu. Przeciez w szkole nie mowi sie szkolanka .... Zero profesjonalizmu na tym portalu
mama
3 lata temu
to niech prace zmieni
Stary Belfer
3 lata temu
Wystarczy /pomimo RODO / w placówce monitoring, by dogłębnie zbadać sprawę. Wychowawca z takim stażem pracy ma świadomość swojego zachowania wobec podopiecznych, jeśli nie - powinien się leczyć, a nie pracować z dziećmi!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić