o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Kraków. 4-latek ranny od hulajnogi elektrycznej. Kara dla Brytyjczyka może być surowa

19
Podziel się

Brytyjczyk, który w Krakowie potrącił 4-latka hulajnogą elektryczną, nie uniknie kary. o2 dowiedziało się, że mężczyzna właśnie usłyszał zarzuty. Dochodzenie jest prowadzone przez policję w Krakowie.

Kraków. 4-latek ranny od hulajnogi elektrycznej. Kara dla Brytyjczyka może być surowa
(East News, PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS)
bDYWGtat

Kraków nie będzie się dobrze kojarzył Brytyjczykowi. Obywatel Wielkiej Brytanii poznał stawiane mu zarzuty. 28-latek odpowie za uszkodzenie ciała 4-letniego chłopca.

Mężczyźnie grozi za to co najmniej kara grzywny. Ale kodeks przewiduje również ograniczenie wolności lub nawet więzienie w wysokości 2 lat.

28-latkowi został postawiony zarzut uszkodzenia ciała z art. 157 par. 2 kodeksu karnego. Dotyczy on naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni – powiedział w rozmowie z o2 sierż.szt. Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

bDYWGtav

4-latek został potrącony na Plantach. Brytyjczyk wjechał w chłopca idącego razem z rodzicami rozpędzoną hulajnoga elektryczną. Dziecko zostało przebadane w szpitalu w Krakowie, gdzie stwierdzono, że nie odniosło ono większych obrażeń.

Zobacz także: Zobacz także: Deskorolka elektryczna do jazdy w terenie - jak się sprawdza w praktyce?
bDYWGtaB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYWGtaW
KOMENTARZE
(19)
Bruno
2 lata temu
Ale rodzice mogą domagać się odszkodowania - jak dobry papug, to są dziesiątki tysi.
3wertgh
2 lata temu
Nic bardziej ŻAŁOSNEGO jak dorosły mężczyzna (o kobiecie nie wspomnę) na hulajnodze ! Gdyby oni się widzieli może ze wstydu by nie wsiedli na zabawkę małych dzieci !
Magda
2 lata temu
szanowni Państwo czas skończyć z jazdą hulajnogami po chodnikach to jest mało poważne Ktoś ma świetny Interes ktoś zabawe a ktoś inny Pieszy uczestnik Ruchu dramat w postaci rozjechanego dziecka w szpitalu Niech jezdzą ale tylko po ścieżkach rowerowych i ulicach na swoją odpowiedzialność tylko patrząc jak to robią to kierowców mi już teraz żal bo sierotki na hulajnogach w centrum wa-wy na czerwonym świetle i to pod wpływem po 2 osoby na hulajnodze potrafią jechać jakiś koszmar CZAS UREGULOWAĆ PRZEPISY DOTYCZĄCE CHODNIKA
bDYWGtaX
Stary
2 lata temu
Ciekawe będzie nakaz jeździć tym dziadostwem po ulicy.
sgryźlak
2 lata temu
Przyjechał do kolonii nauczyć się korzystania z hulajnogi, co w tym dziwnego.A tubylcy ? czy to Aborygeni, czy Indianie? jaka różnica
Cwieczki
2 lata temu
Znowu jakieś pisowskie ćmoki chcą wyłudzić kasę od zagraniczniaka. Tak to wygląda.
ja
2 lata temu
a jak polak potrącił to karę dostał potrącony
Kamil
2 lata temu
Ja tam jechałem sobie po pijaku, fałszowałem weksle . i co? Jajco
Anna
2 lata temu
Hulajnogi elektryczne powinny być zakazane na drodze ( droga to jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa, pobocze) , podobnie zwykłe hulajnogi i rolki, deskorolki. To urządzenia na place i boiska, do zabawy w odosobnionych miejscach. Lenistwo ludzi i samolubstwo powoduje tyle zdarzeń z ich udziałem. Rower jest prostszy do zatrzymania, choć i tutaj brakuje rozwagi w jeździe.
6s6
2 lata temu
Wcześniej podawaliście że stan chłopca jest ciężki... Dobrze że się myliliście ale i tak ch. wam w D.
Dixie
2 lata temu
To oczywiste ! Każdy kto popełnia przestępstwo ma za nie być ukarany. Nie rozumiem tylko dlaczego o elektrycznych jednośladach mówi się "hulajnogi" i traktuje jak niegroźne zabawki ? Przecież zgodnie z kodeksem drogowym są to pojazdy mechaniczne a ściślej mówiąc silnikowe ! Sędziowie, prokuratorzy i policjanci nie umieją czytać ze zrozumieniem????
Witek z Atlan...
2 lata temu
Jak to ukarany jak Polak wjechał w Czeszkę to ona dostała mandat za nieostrozne chodzenie więc tu powinna dostać mandat mama dziecka że nie rozgląda się idąc chodnikiem. Hulajnogi więc też pieszy przecież.
Domino
2 lata temu
Miałem taką sytuację na swoim osiedlu. Dzieciak, któremu zapewne kochający rodzice kupili elektryczną hulajnogę ( choć w przypadku elektrycznej nie powinno używać się słowa hulajnoga ) szalał po osiedlu i niewiele brakowało, żeby prawidłowo jadący samochód go potrącił. W WB zginęła znana blogerka teraz czekać aż ktoś zginie u nas. I z jakiej racji korzystają z dróg dla rowerów? Kodeks drogowy jasno określa kto może się po takich drogach poruszać.
bDYWGtaP
qwerty
2 lata temu
skoro 28-latek odpowie za uszkodzenie ciała 4-letniego chłopca a lekarz stwierdził że uszkodzeń nie było to po co ta cała szopka? Umorzenie z powodu nikłej szkodliwości społecznej .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić