Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ksiądz zszokował. "Pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła"

156
Podziel się:

W zeszłym tygodniu katolicki ksiądz z Rhode Island potępił polityków, którzy poparli liberalizację prawa aborcyjnego i powiedział, że należy odmówić im komunii oraz innych sakramentów. Teraz sugeruje, że aborcja to coś gorszego niż pedofilia.

Ksiądz zszokował. "Pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła"
(Youtube.com)

W wywiadzie dla WJAR ksiądz Richard Bucci z Sacred Heart Church zestawił aborcję i pedofilię w szokujący sposób. Powiedział, że chociaż molestowanie jest "okropną rzeczą", to nie powinno się porównywać pedofilii i aborcji, ponieważ więcej dzieci zostało "usuniętych" niż wykorzystanych.

Ksiądz powiedział, że aborcja jest gorsza od pedofilii

Niektórzy mogą porównywać pedofilię i aborcję. Ale pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła, a aborcja zabija - powiedział kapłan West Warwick

Bucci powiedział, że jego postawa nie powinna nikogo dziwić, ponieważ jest zgodna z nauczaniem kościoła. Wyjaśnił, że dziecko otrzymuje prawa człowieka wraz z poczęciem.

Zobacz także: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Richard Bucci zasłynął wcześniej potępieniem polityków, którzy opowiedzieli się za aborcją. Ksiądz wydrukował ulotki z imionami i nazwiskami tych osób i rozdał parafianom. Do każdego przesłał także maila, w którym zawarł listę zakazów i wezwanie do zmiany stanowiska. Politycy nie tylko nie mogą przyjąć komunii świętej, ale także być świadkiem na ślubie ani chrzestnym.

Słowa duchownego wywołały ogromne poruszenie w USA. Została na niego złożona oficjalna skarga do biskupa, jednak ten jeszcze się do niej nie odniósł. Bucci nie reaguje na krytykę, wzywa księży z całego świata, aby szli za jego przykładem i postępowali tak jak on.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(156)
NIK
2 lata temu
Ale ten ksiądz nie powiedział, że pedofilia jest dobra. Stwierdził, że tych sytuacji nie można porównywać i tyle.
USA
2 lata temu
Sami czarni kopia sobie grob.ten papa to juz chyba przedostatni.pokaza ze obcy istnieja I pozamiatane....
...
2 lata temu
Jeżeli dla tego ksiedza nie ma różnicy miedzy ludźmi a embrionami, to proponuje, żeby nauczał embriony a nie ludzi i żeby one dawały na tace kościelna a nie ludzie. Szybko zrozumie jaka jest różnica między żyjącym i czującym człowiekiem a embrionem.
josef
2 lata temu
i ma racie. jak mozna zestawiac te czyny. Oczywiscie ze aboracja i takze eutanazja sa najciezszymi zbrodniami.
Invader7
2 lata temu
Jedyną pociechą i nadzieją jest podeszły wiek tego aroganckiego, betonowego kleru. Za 20 lat będą tylko przykrym wspomnieniem.
Pablo
2 lata temu
Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu...
Kobe
2 lata temu
Przestałem chodzic do kościoła bo nie ma nic wspólnego z wiarą.
paranoya
2 lata temu
Jako kapłan nie ma zielonego pojęcia czym jest życie duszy... Życie ciała nie jest tym co jest nieśmiertelne. I ciało każdego musi umrzeć. Może myśli, że święcenia mają magiczne działanie? Otóż są tylko symbolem tego co przyjmuje. Ale to prawdziwe przyjęcie ich oznaczające rzeczywiste zrzeczenie się siebie jest krokiem po , którym gdy prosi się o przywrócenie miana Syna Boga wypływające z głębi serca i nasączone najgłębszym pragnieniem otrzymania powrotnie Synostwa. Jeżeli nauczanie skupia się na tym, że życie ciała ma większą wartość niż życie duszy to zwyczajnie kłamie a co gorsza nabiera takiego przekonania ( fałszywej wiary) a tym samym oszukuje owieczki a nawet siebie. Nic na tym świecie nie ma takiej wartości a nawet cały świat nie zrównoważy wartości duszy. Dlatego gdy umniejsza się wartość nauczania miłości po to aby zyskać nawet cały świat to nie zna się Prawdy. W Prawdzie Bóg jest i to jest miłością. A obietnica zawarta w słowach "nie będziesz pożądał" nie oznacza braku seksu dla tych , którzy wybierają drogę miłości małżeńskiej ale istnienia miłości, która daje siebie a skoro kościół ustanowił sakrament małżeństwa to miłości uświęconej. Pedofil z dziećmi nie zawiera małżeństwa tylko przez swoje praktyki uczy oszustwa, że miłość nie istnieje bo najpierw jest pożądanie. Zaprzeczając miłości zaprzecza prawdzie a to jest już działanie przeciwko Duchowi św
Winicjusz(5)
2 lata temu
To racja, że pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła. Ubolewam, że wielu księży jest bezpodstawnie pomawianych o pedofilię, gdy tymczasem to zdemoralizowane dzieci nalegały na stosunek płciowy z księdzem, aby potem wyrwać dużą kasę od Kościoła
Tomek
2 lata temu
Aborcja jest o wiele gorsza niż pedofilia. W łonie dziecko nie może opowiedzieć jak jest mordowane.
www
2 lata temu
Wańki i Sasze strasznie aktywne tutaj. Wszędzie gdzie jest wzmianka o Kościele zlatują się i nadają na Kościół. Ile rubli płacą za wpis?
www
2 lata temu
"Zszokował"?! Chyba tych dla których zabijanie jest mniejszym złem niż molestowanie.
Rrtygddf
2 lata temu
Chyba jedno i drugie to grzech i jako ksiądz nie powinien porównywać grzech to grzech
Ppp
2 lata temu
Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości że Kościół należy zdelegalizowac tzn że z nim współpracuje w czynienia zła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić