Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Ksiądz zszokował. "Pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła"

255

W zeszłym tygodniu katolicki ksiądz z Rhode Island potępił polityków, którzy poparli liberalizację prawa aborcyjnego i powiedział, że należy odmówić im komunii oraz innych sakramentów. Teraz sugeruje, że aborcja to coś gorszego niż pedofilia.

Ksiądz zszokował. "Pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła"
(Youtube.com)

W wywiadzie dla WJAR ksiądz Richard Bucci z Sacred Heart Church zestawił aborcję i pedofilię w szokujący sposób. Powiedział, że chociaż molestowanie jest "okropną rzeczą", to nie powinno się porównywać pedofilii i aborcji, ponieważ więcej dzieci zostało "usuniętych" niż wykorzystanych.

Ksiądz powiedział, że aborcja jest gorsza od pedofilii

Niektórzy mogą porównywać pedofilię i aborcję. Ale pedofilia nikogo jeszcze nie zabiła, a aborcja zabija - powiedział kapłan West Warwick

Bucci powiedział, że jego postawa nie powinna nikogo dziwić, ponieważ jest zgodna z nauczaniem kościoła. Wyjaśnił, że dziecko otrzymuje prawa człowieka wraz z poczęciem.

Zobacz także: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Richard Bucci zasłynął wcześniej potępieniem polityków, którzy opowiedzieli się za aborcją. Ksiądz wydrukował ulotki z imionami i nazwiskami tych osób i rozdał parafianom. Do każdego przesłał także maila, w którym zawarł listę zakazów i wezwanie do zmiany stanowiska. Politycy nie tylko nie mogą przyjąć komunii świętej, ale także być świadkiem na ślubie ani chrzestnym.

Słowa duchownego wywołały ogromne poruszenie w USA. Została na niego złożona oficjalna skarga do biskupa, jednak ten jeszcze się do niej nie odniósł. Bucci nie reaguje na krytykę, wzywa księży z całego świata, aby szli za jego przykładem i postępowali tak jak on.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić