Kukiz obrywa za słowa o "żydowskim bankierze". Finał w sądzie?

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji stanowczo zaprzeczyli słowom Pawła Kukiza jakoby weekendowe manifestacje antyrządowe były "finansowane przez żydowskiego bankiera". Dodali również, że podejmą odpowiednie kroki prawne, aby ukarać lidera Ruchu Kukiz'15 za "oszczerstwa" skierowane pod ich adresem.

Kukiz obrywa za słowa o "żydowskim bankierze". Finał w sądzie?
(East News, Maciej Luczniewski/REPORTER)

Na zarzuty Kukiza pierwszy zareagował twórca KOD-u Mateusz Kijowski. Lider ruchu obywatelskiego zaprzeczył słowom posła i napisał, że wypowiedź ta zostanie zbadana i będzie miała konsekwencje prawne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na oficjalnym profilu KOD również pojawiło się stosowne oświadczenie. Odcięto się w nim stanowczo od rewelacji prawicowego polityka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Paweł Kukiz insynuował, że KOD wspierają Żydzi z USA. Lider Ruchu Kukiz'15 powiedział w programie Moniki Olejnik na antenie Radia Zet, że Komitet Obrony Demokracji finansowany jest za pomocą Fundacji Batorego przez biznesmena Georga Sorosa.

Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewicowe organizacje pozarządowe, walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów - powiedział Kukiz w Radiu Zet, powołując się na informacje znalezione w internecie.

Słowa Kukiza dementuje również przywołana Fundacja Batorego. Na oficjalnym profilu na portalu Facebook.com punkt po punkcie dementuje oskarżenia Kukiza. Organizacja domaga się również od posła oficjalnego sprostowania.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kukiz nie potrafił na antenie Radia Zet przywołać dokładnego źródła swoich rewelacji. Gdy został o to zapytany przez Monikę Olejnik odpowiedział tylko, że widział to na stronie "jakiś bankier" i "że na kilku innych jest".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić