o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Kupił jajka w supermarkecie. 14-latek ma teraz kaczkę

30
Podziel się

Nastoletni Brytyjczyk z czystej ciekawości postanowił umieścić jajka ze sklepu w inkubatorze. Jego rodzina była pewna, że z eksperymentu nic nie wyjdzie, tymczasem teraz chłopak jest dumnym posiadaczem kaczątka.

Kupił jajka w supermarkecie. 14-latek ma teraz kaczkę
(East News)
bEhoPJLp

Zainspirowała go dyskusja przy rodzinnym stole. 14-letni William Atkins z hrabstwa West Midlands chciał sprawdzić, czy z jajka kupionego w supermarkecie może wykluć się pisklak. W internecie przeczytał relację osoby, która w ten sposób weszła w posiadanie przepiórki.

Na eBayu kupił inkubator do jaj. William na początku kupował jajka przepiórki. Nie miał jednak szczęścia, więc postanowił wypróbować kurze i kacze. Sam inkubator kosztował go w przeliczeniu około 200 zł. Nastolatek był jednak zachwycony, kiedy po trzech dniach naświetlania jaj, w jednym z nich wypatrzył bijące serce.

Płód z dnia na dzień był coraz większy. Obserwowanie go i czekanie na wyklucie było dla chłopca fascynującym doświadczeniem. Po trzech tygodniach jajko zaczęło się ruszać, a kilka dni później wreszcie wykluło się z niego kaczątko. William "był wniebowzięty", kiedy zobaczył pisklaka - informuje "Independent".

bEhoPJLr

Kocham przyrodę, więc nikt nie zwrócił większej uwagi na to, że zacząłem inkubować jajka. Ale wszyscy byli w szoku, kiedy mi się udało. Zwłaszcza mama, która nie jest przekonana do pomysłu trzymania kaczki w domu - powiedział nastolatek.

"Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe". Producent jajek wyjaśnił, że zdarza się, iż żyjące dziko kaczory zapładniają jajka przeznaczone do sprzedaży. Dla przeciętnego konsumenta nie ma różnicy. Kaczątko Wiliama, Jeremy lub Jemima, ma zamieszkać na pobliskiej farmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Nie rób tego w domu. Jeśli zależy ci na mikrofalówce
bEhoPJLS
KOMENTARZE
(30)
Reklamacja
2 lata temu
Niezgodność towaru z opisem, może złożyć reklamacje
xchb
2 lata temu
a niby jak te żyjące dziko kaczory maja dostep do jajek przeznaczonych na sprzedaz?
Hej
2 lata temu
Kaczory zapladniaja kaczki a nie jajka.
bEhoPJLT
...
2 lata temu
My też mamy kaczkę.
pawel
2 lata temu
my też ...ale jest naczelnikiem państwa za 500 plus ! dla patologii
Jacek
2 lata temu
Kacze jaja są nie jadalne
Pozdrawia
2 lata temu
Kosz jajka 50gr kilogram kaczyzny w okolicach 17zł. Waga kaczki 0.8kg cena 14.5 zysk netto 14 Musi se jeszcze wykluc 13 kaczek i bedzie na zero. Pizniej czysty zysk
zmęczony Pola...
2 lata temu
Boże uchowaj przed nadmiarem kaczek
hahaha
2 lata temu
Dzikie kaczory zapładniają jajka???? No to ci odkrycie biologiczne!!! A mnie uczyli,że zapładnia się kaczkę....
sss
2 lata temu
no jak wszystkie sa zaplodnione ,jajka sa z hodowli,gdzie przebywaja ze soba,masowo dwie plcie,dziwne by bylo jka by jajka nie zaplodnione bylo ,a ile razy zdarzylo sie mnie rozbic jajko ,a tam polowa czerwona przekrwiona i zarodek
nnn
2 lata temu
dobrze że nie kupił jaj biedronia albo rabieja TTTTTFFFFFFFuuuuuuuuuuuu
gvfcds
2 lata temu
jak można zapłodnić jajko?
Ola
2 lata temu
"kaczory zapładniają jajka przeznaczone do sprzedaży" w ten sposób to się może rybyby rozmnażaja a nie ptaki, szanowni redaktorzy.....
bEhoPJLL
qwertura
2 lata temu
To fajna farma, gdzie dzikie, być może chore ptactwo ma dostęp do hodowlanego.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić