REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
16.08.19 (14:48)

Lądowanie airbusem w polu kukurydzy. Pilot: "Wróciłem zadzwonić do żony"

Rosyjski pilot, który bezpiecznie wylądował airbusem w polu kukurydzy, opowiada o przebiegu tego zdarzenia. Jak sam mówi, nie czuje się bohaterem, a po ewakuacji samolotu wrócił do kokpitu, żeby zadzwonić do żony i ją uspokoić.
AP / East News

Kapitam Damir Jusupow musiał wylądować awaryjnie airbusem w środku pola kukurydzy krótko po tym, jak maszyna wystartowała. Stało się tak, ponieważ samolot jeszcze na pasie startowym uderzył w stado ptaków, które uszkodziły oba silniki.

Jusupow wraz z drugim pilotem podjęli szybką decyzję o awaryjnym lądowaniu. Dzięki ich umiejętnościom maszyna z 226 pasażerami i 7 członkami załogi na pokładzie nie rozbiła się. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani. 55 osób wymagało pomocy medycznej, a do szpitala trafiło 29 - wszyscy z drobnymi urazami. Kapitana Jusupowa natychmiast okrzyknięto bohaterem narodowym. Jednak on sam tak nie uważa.

REKLAMA

Wiele osób mówi, że jestem bohaterem, ale ja się tak nie czuję. Wykonałem jedynie swój obowiązek: uratowałem samolot z pasażerami i załogą - mówi.

Zobacz także: Cud w kukurydzy. Nagrania pasażerów

*Pilot dodaje, że zaraz po ewakuacji wrócił do samolotu, żeby zadzwonić do żony *i uspokoić ją. "Po ewakuacji pasażerów obszedłem samolot, przeanalizowałem szkody, upewniłem się, że wszystko jest w porządku i wróciłem do kokpitu. Zadzwoniłem do żony" - wspomina.

Kapitan Jusupow, zanim został pilotem, pracował jako prawnik. W wieku 32 lat postanowił zmienić zawód. Ural Airlines pochwaliły swojego pracownika, dodając, że ma on już na swoim koncie 3000 godzin w powietrzu. Kapitanem pokładu został w zeszłym roku.

Zarówno Jusupowa, jak i drugiego pilota, docenił też prezydent. Rzecznik Władimira Putina zapowiedział, że obaj otrzymają państwowe odznaczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij