REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas14.05.19 (12:03)

11-latka chciała przekupić premier Nowej Zelandii. Cały kraj roześmiany

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern odrzuciła niecodzienną próbę przekupstwa. 11-letnia dziewczynka w wysłanym do niej liście próbowała nakłonić ją do… rozpoczęcia badań nad smokami. Do korespondencji załączyła banknot, który najwyraźniej miał być łapówką. Dziewczynka rozbawiła Nowozelandczyków. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Michael Brochstein / East News

Dziecko planuje zostać smoczym trenerem. Victoria, bo tak podpisała się w nadanym do rządzącej Nowej Zelandią Ardern liście, prosi, aby władze kraju zajęły się tematem istnienia smoków. Pyta również, jaki jest aktualny stan badań oraz czy jakieś latające stworzenie zostało już znalezione, ponieważ chciałaby zająć się ich hodowlą.

Do listu dołączona była „łapówka”. Razem z wiadomością, 11-letnia dziewczynka do środka koperty włożyła banknot o wartości 5 dolarów nowozelandzkich (w przeliczeniu ok. 12,5 zł). Autorka listu nie napisała za co i w jakim celu przekazuje pieniądze, jednak można się domyślać, że chodzi o prośbę nauczenia jej zdolności telekinezy, o czym również wspomina w wiadomości.

REKLAMA

Premier Nowej Zelandii zareagowała bardzo pozytywnie. Jacinda Ardern zwróciła "łapówkę" i również listownie odpowiedziała dziewczynce. Obiecała, że przyjrzy się tematowi smoków – donosi BBC News.

Zobacz też: Zabrał kotki do domu. Rodzice od razu zaczęli nabierać podejrzeń

Bardzo nas zainteresowałaś swoimi sugestiami dotyczącymi psychiki [telekinezy] i smoków, ale niestety na razie nie prowadzimy żadnych badań w tym zakresie. Będę jednak trzymać rękę na pulsie jeśli chodzi o te smoki. Czy one noszą na co dzień garnitury? – pyta premier Nowej Zelandii.

List robi furorę w internecie. Historia została opowiedziana na serwisie internetowym Reddit przez starszego brata Victorii. Twierdzi on, że jej zainteresowanie telekinezą i smokami wzięło się z oglądania serialu "Stranger Things". Użytkownicy serwisu gratulują mu pomysłowej siostry, która - jak twierdzą - posiada niezwykłą wyobraźnię.

Twoja siostra brzmi naprawdę niesamowicie radośnie – twierdzi jeden z internautów.

reddit

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij