Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Le Pen oskarżona o plagiat. Posłużyła się słowami swojego rywala

29
Podziel się:

Marine Le Pen skopiowała przemówienie konserwatysty Francois Fillona. Kandydatka na prezydenta Francji użyła w mowie z 1 maja słów, które ten wygłosił dwa tygodnie wcześniej.

Le Pen oskarżona o plagiat. Posłużyła się słowami swojego rywala
(Youtube.com, Guardian Wires)

Prawicowa polityk wyjęła niektóre fragmenty "żywcem" z przemówienia Fillona. 1 maja mówiła m.in. o trzech morskich granicach: kanale La Manche, Morzu północnym oraz Atlantyku, nazwała Włochy "siostrą", a także wykorzystała cytat Georgesa Clemenceau dotyczący roli Francji w Europie. Wszystko to wcześniej powiedział konserwatysta.

Marine Le Pen przyznaje się. Florian Philippot, wiceprzewodniczący Frontu Narodowego powiedział, że jego szefowa nie przeczy, iż wersy zaczerpnęła z byłego kontrkandydata do fotela prezydenckiego. Twierdzi też, że chciała tym sposobem wywołać prawdziwą debatę na temat tożsamości Francji.

Francois Fillon wygłosił oryginalną mowę 15 kwietnia. Konserwatysta tuż przedI turą wyborów poruszył w przemówieniu kwestie dotyczące roli Francji w Europie i na świecie.

Opinia publiczna krytykuje Le Pen. Francuskie gazety wskazują na fragmenty, które są plagiatem. Z kolei jej polityczni przeciwnicy szydzą z niej w mediach społecznościowych porównując ją do Melanii Trump, która przed wyborami w USA skopiowała słowa Michelle Obamy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Francja strajkuje

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
WC
5 lata temu
Mafia unijna zrobi wszystko aby ją zniszczyć!
han solo
5 lata temu
Kiedy zrozumiecie jak funkcjonują politycy ,piszcie.To nie żaden plagiat ,zrobiła to specjalnie .To takie mrugnięcie okiem do zwolenników Fillon'a ,na kogo głosować w drugiej turze
jkk
5 lata temu
To przykre, ale te wybory to tylko ewentualne odroczenie lub nie, upadku tego wielkiego i pięknego kraju.
jkk
5 lata temu
A to jakaś twórczość podlegająca ochronie praw autorskich? Jeśli tak, to muszą z niej ściągną kasę za tantiemy i tyle.
ali
5 lata temu
Pocałujcie ją w La P.
jakub
5 lata temu
Nic dziwnego--szukają dziury w całym.
polak
5 lata temu
Jak czytam te Wasze komentarze to mam wrażenie ze siedza tu ludzie ślepi głusi i strasznie zakompleksieni . Człowiek myślący dostrzegł by odrazu ze Pani Le Pen nie ma nic do zaoferowania dla Francji dla Europy po za rozwalaniem wszystkiego .Jej oferta to wszystko zle wszystko nie dobre . Strasznie sie dziwie ze ktoś myślący może myśleć inaczej. Takim ludziom zdecydowanie NIE !!!!!!!!
kolos
5 lata temu
P.Le Pen ma także dwie ręce i dwie nogi, niech się lewactwo unijne zastanowi czy to przypadkiem także nie plagiat.
Heniek
5 lata temu
LePen to najgorszy wybór dla Polski i Polaków
mile
5 lata temu
Sami lewacy i masoni zieją złem jak smok ogniem a czepiają się szczegółów.
fdh
5 lata temu
ten makron to jet taki sam typ jak ten uchodzca co zgwałcił 79 letnią staruszke na cmentarzu
Trwasz
5 lata temu
vivat koprofilowi macronowi
Askarius
5 lata temu
Lepiej niech każdy uczciwie powie, gdzie widzi tą wznoszoną na niewidzialne piedestały bajeczną demokrację ? Takiego zjawiska nie ma w żadnym istniejącym na Ziemi państwie, żadnym. Przecież wiadomo, że sobie rządzą ci co maja wpływy i kasę. Reszta społeczeństwa jest do roboty goniona przez owych kasowców, którzy na nich żerują. Proste, to tak jak w dawnym systemie feudalnym. Jeśli ktoś myśli, że się coś zmieniło to się grubo myli. Wszystko jest tylko na papierze i wypowiadane pustymi słowami, które dla nikogo, a zwłaszcza dla ludzi władzy nic nie znaczą. Konstytucja jest oczywiście olewana i rządy wcale ich nie przestrzegają, żadne. A co było z amerykańską aferą Iran-Contras ? Nagle wszyscy już zapomnieli. No ładnie. Także konstytucja to tylko papierek spisany na kolanie i tyle, bo każdy wyższy rangą ma ją gdzieś. A prawo oczywiście jest tworzone jako bat na obywateli, a cała reszta hasa sobie jak chce. Ludzie na dodatek zamiast ganić cwaniackie postawy to jeszcze im klaszczą.
edek
5 lata temu
a ja mam w d. francuzuw w piatek dostalem 500+ i już 4dzien pije za zdrowie PIS a teraz ide po flaszke
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić