o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Łódź wywróciła się na Morzu Śródziemnym. Tonęły dzieci, 20 osób nie przeżyło

104
Podziel się

Niedaleko włoskiej wyspy Lampedusa wywróciła się łódź z imigrantami. Udało się uratować 149 osób, w tym troje małych dzieci. Według ustaleń policji na łodzi mogło znajdować się więcej osób. Prawdopodobnie utonęły.

Łódź wywróciła się na Morzu Śródziemnym. Tonęły dzieci, 20 osób nie przeżyło
(Facebook.com, Corpo delle Capitanerie di Porto - Guardia Costiera)
bEslRKjV

W sobotę, u wybrzeży wyspy Lampedusa, wywróciła się łódź z nielegalnymi imigrantami. Doszło do tego przez złe warunki pogodowe i wyjątkowo wysokie fale. Straż przybrzeżna została zawiadomiona o tym przez anonimową osobę, która dostrzegła tonących. Natychmiast ruszono im na ratunek.

Udało się uratować 149 osób, w tym 13 kobiet i troje małych dzieci. Dzięki ich późniejszym zeznaniom ustalono, że brakuje jeszcze co najmniej 20 osób. Wszyscy prawdopodobnie utonęli.

Imigranci pochodzili z Algierii, Tunezji i Pakistanu. Płynęli na 10-metrowej łodzi, która była niezdatna do pokonywana większych odległości. Lokalne media podają, że prawdopodbnie imigranci zostali załadowani na tę łódź przez handlarzy ludźmi z Libii.

bEslRKjX
Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Straż przybrzeżna wyłowiła później z wody 7 ciał. Póki co nie ma potwierdzonych informacji, że należały do imigrantów z feralnej łodzi. Jest to jednak jednak najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w tamtej okolicy. Wyspa Lampedusa leży na szlaku morskim, którym imigranci przybywają do Europy. Co roku topi się tam nawet kilkuset imigrantów.

bEslRKkd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEslRKky
KOMENTARZE
(104)
👹
2 lata temu
Jacy imigranci? To najezdzcy, przekraczajacy nielegalnie granice. Moze kryminalisci, handlarze kobietami narkotykami. Licho wie! W ich krajach nie ma wojny, za to sa fanatyczni muzulmanie
ip
2 lata temu
Zapytam o podstawową informację:czy kapitan tej łodzi miał aktualne, wymagane uprawnienia,certyfikaty i badania okresowe oraz czy nie był pod wpływem środków psychotropowych lub alkoholu? Co na to ubezpieczyciel tej jednostki? Jaka kara grozi kapitanowi za doprowadzenie do katastrofy w ruchu morskim? Mam nadzieję, że nie chciał tych ludzi sprzedać jako niewolnych do europejskich kamieniołomów lub domów publicznych. Co stało się z uratowanymi? Czy pozwolono im wrócić do rodzinnych domów, czy przeznaczono na sprzedaż usług? Ilu jeszcze potworów z lekarzy bez granic moralnych będzie zarabiał na tych ludziach?
Ja
2 lata temu
149 - 13 kobiet i 3 młode = 133 byczków. Śmiechu warte
bEslRKkz
kuku
2 lata temu
uratować i odesłać
Tak trzymac
2 lata temu
Dawka dobrego newsa
messiah2001
2 lata temu
Tusk weźmie każdego
Bravo Ja
2 lata temu
Nazjeżdza się och tyle ze potem gwalcic będą nasze córki i wnuczki a my potem będziemy uciekać do innych krajów bo już tego będzie tak dużo ze sami się będziemy poruszac po własnym kraju , może rząd jak rząd ale chwała im za to ze tych islamistów nie wpuszczaja nie robią multikulti bo to nigdy w parze nie idzie jak nie mieszkacie za granica to się nie wypowiadanie bo nie wiecie jak te brudactwo się zachowuje w innych krajach ,akurat ja żyje w kraju z imigrantami i coś mogę ppwiedziec kraj ten już śr nie radzi z bezpieczeństwem a sami ludzie boja się mieszkać i wyjść wieczorami na ulice. W pracy słyszę od nich ze polska to kraj teraz prawdziwy eden. By spokojnie w nim żyć nie z tymi leniami islamistami .tego za rok wracam po 12stu llattach bo już się o swe dzieci boje w tym kraju ... Wyjechałem za panowania dyktatora Tuska .... Chu. Za przeproszeniem pojechał za groszem tez w moje strony. Bo już okradł do zera zostawił z długami chwała za to ze już nie truje pl ziemi teraz trza wracać mi
Biały
2 lata temu
Żadna strata.
☠️
2 lata temu
Naturalna selekcja
Naimad
2 lata temu
Tylko tylu utoneło???
Piotr
2 lata temu
Ilu Polaków uciekało ?
szok
2 lata temu
Mnie tylko żal dzieci reszta nieważna
cHOL
2 lata temu
Wreszcie zmiana retoryki i nazywanie rzeczy po imieniu, tj. imigranci nie uchodźcy. Przez ostatnie kilka laty wystarczyło być innej rasy niż biała czy żółta, przekroczyć nielegalnie granicę któregoś z Państw UE i zostawałeś UCHODŹCĄ.
bEslRKkr
Fakt
2 lata temu
Fundacje trudniace sie sprowadzaniem nielegalnych emigrantow juz dawno powinne byc oskarżone o ludobójstwo,,a także ich mocodawcy!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić