Paulina Kwiatkowska| 

Łodzianin wstawił się za czarnoskórym. Pobili go chuligani

26

Pan Artur chciał uspokoić trzech mężczyzn, którzy w tramwaju obrzucali wyzwiskami czarnoskórego mężczyznę. Chuligani skopali go i zadali mu ciosy pięściami. Napastników zatrzymano dzięki nagraniu z miejskiego monitoringu.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay.com, domena publiczna)

Myślałem, że mnie zatłuką na śmierć. Zwinąłem się w kłębek i rękami osłoniłem głowę - relacjonował zdarzenie Pan Artur w rozmowie z "Exspressem Ilustrowanym".

Obcokrajowiec szybko opuścił tramwaj. Nie wiadomo, czy mówił po polsku, ale po jego reakcji było widać, że rozumie sens wyzwisk. Napastnicy ubliżali mu od "brudasów" i kazali „wypie**lać" do swojego kraju”.

Ty też mógłbyś być czarnoskóry i wtedy ciebie, by poniżali – łodzianin próbował przemówić do rozsądku najbardziej agresywnemu chuliganowi.

Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia. 24-letni Maksymilian N. i Rafał A. oraz 25-letni Michał Ł. będą odpowiadać za pobicie. W chwili aresztowania byli pijani, a przy jednym z nich policjanci znaleźli marihuanę.

Funkcjonariusze szukają obrażanego obcokrajowca. Prokuratora chce dodatkowo postawić chuliganom zarzuty przestępstwa na tle rasistowskim.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić