Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Łukasz Szumowski o czarnym scenariuszu. Mówił, do kiedy potrwa walka z koronawirusem

3

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odniósł się do aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Podkreślił, że służba zdrowia i rząd muszą być przygotowane na najczarniejszy scenariusz.

Szczyt zachorowań na koronawirusa wciąż przed nami
Szczyt zachorowań na koronawirusa wciąż przed nami (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Codziennie wzrasta liczba osób zakażonych i ofiar śmiertelnych koronawirusa. Przyrost w naszym kraju nie jest jednak tak duży, jak przewidywano. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas wywiadu z Polską Agencją Prasową zdradził, że w szpitalach wciąż jest dużo wolnych miejsc, a izolatoria można powiększać.

Mimo więc, że nadal nie obserwujemy dużej skali wzrostów zachorowań, to my musimy być gotowi nawet na najczarniejszy scenariusz - zaznaczył Szumowski.

Szef resortu zdrowia przekazał też pozytywne informacje w sprawie zaopatrzenia szpitali. Podkreślił, że sprzęt ochrony osobistej systematycznie trafia do Polski i jest rozdysponowany do placówek medycznych, które zgłaszają zapotrzebowanie.

Zobacz także: Michał Dworczyk o odmrażaniu gospodarki. Padł termin zmian

Koronawirus w Polsce. Prognozy ministra zdrowia

Jakie są najnowsze prognozy Łukasza Szumowskiego i jak ocenia to, co dotychczas udało się zrealizować? - To co mogę dziś powiedzieć z cała pewnością to, to że jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań i to, że jednak tą skalę zachorowań udało nam się wypłaszczyć - stwierdził.

Szumowski przewiduje, że walka z szalejącą pandemią koronawirusa potrwa jeszcze długo. Ponownie podkreślił, że zakończymy ją dopiero wtedy, gdy do Polski dotrze szczepionka i zaczniemy proces szczepień. Zadeklarował także, że znoszenie kolejnych obostrzeń będzie w pełni przemyślane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić