Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Mała żyrafa nie przeżyła. Pies czuwał przy niej do końca

80

Mała żyrafa skradła serca nie tylko swoim opiekunom i psu Hunterowi, ale także ludziom na całym świecie. Śmierć żyrafki niezwykle poruszyła jej fanów. Samiec Jazz doznał krwotoku w mózgu. W ostatnich chwilach życia przy czuwał przy nim jego najlepszy przyjaciel, pies Hunter.

Mała żyrafa nie przeżyła. Pies czuwał przy niej do końca
(East News)

Żyrafa o imieniu Jazz dostała nagle krwotoku w mózgu. Samiec był podopiecznym sierocińca dla zwierząt Rhino w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki.

Nasz zespół ma złamane serca. W ciągu ostatnich dwóch dni, zanim go straciliśmy, Jazz zaczął być niestabilny na nogach. Był bardzo otępiały, prawie jakby nie rejestrował niczego dookoła. Nagle upadł i zobaczyliśmy, jak krew zaczyna gromadzić się w jego oczach - napisał w oświadczeniu zespół sierocinca.

Mała żyrafa przybyła do sierocińca kilka tygodni temu, zaledwie parę dni po urodzeniu. Rolnik znalazł Jazza na wolności, słabego i odwodnionego. Zawiózł go do sierocińca, gdzie bardzo profesjonalnie się nim zajęto. Samczyk szybko wracał do zdrowia i nic nie wskazywało na żadne dolegliwości.

Zobacz także: Zobacz także: Małe lwiątko uczy się skradania

W trakcie pobytu w Rhino Jazz zaprzyjaźnił się z psem Hunterem. Para była nierozłączna do tego stopnia, że spacerowała, jadła, a nawet spała razem. Hunter często leżał na posłaniu żyrafy. W ostatnich dniach życia Jazza pies musiał coś wyczuć, ponieważ nie opuszczał swojego przyjaciela nawet na krok.

Pies był z małym Jazzem do jego ostatnich chwil. Nawet po śmierci żyrafki jeszcze przez kilka godzin siedział w pustym pomieszczeniu, w którym zazwyczaj spędzał czas ze swoim przyjacielem.

Członkowie personelu sierocińca zakładają, że Jazz był chory od urodzenia. Jego matka musiała to wyczuć i dlatego zostawiła go samego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić