Wróć na
Aldona Brauła
|

Mała żyrafa nie przeżyła. Pies czuwał przy niej do końca

52
Podziel się

Mała żyrafa skradła serca nie tylko swoim opiekunom i psu Hunterowi, ale także ludziom na całym świecie. Śmierć żyrafki niezwykle poruszyła jej fanów. Samiec Jazz doznał krwotoku w mózgu. W ostatnich chwilach życia przy czuwał przy nim jego najlepszy przyjaciel, pies Hunter.

Mała żyrafa nie przeżyła. Pies czuwał przy niej do końca
(East News)
bCNIBcVx

Żyrafa o imieniu Jazz dostała nagle krwotoku w mózgu. Samiec był podopiecznym sierocińca dla zwierząt Rhino w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki.

Nasz zespół ma złamane serca. W ciągu ostatnich dwóch dni, zanim go straciliśmy, Jazz zaczął być niestabilny na nogach. Był bardzo otępiały, prawie jakby nie rejestrował niczego dookoła. Nagle upadł i zobaczyliśmy, jak krew zaczyna gromadzić się w jego oczach - napisał w oświadczeniu zespół sierocinca.

Mała żyrafa przybyła do sierocińca kilka tygodni temu, zaledwie parę dni po urodzeniu. Rolnik znalazł Jazza na wolności, słabego i odwodnionego. Zawiózł go do sierocińca, gdzie bardzo profesjonalnie się nim zajęto. Samczyk szybko wracał do zdrowia i nic nie wskazywało na żadne dolegliwości.

bCNIBcVz

Zobacz także: Małe lwiątko uczy się skradania

W trakcie pobytu w Rhino Jazz zaprzyjaźnił się z psem Hunterem. Para była nierozłączna do tego stopnia, że spacerowała, jadła, a nawet spała razem. Hunter często leżał na posłaniu żyrafy. W ostatnich dniach życia Jazza pies musiał coś wyczuć, ponieważ nie opuszczał swojego przyjaciela nawet na krok.

Pies był z małym Jazzem do jego ostatnich chwil. Nawet po śmierci żyrafki jeszcze przez kilka godzin siedział w pustym pomieszczeniu, w którym zazwyczaj spędzał czas ze swoim przyjacielem.

bCNIBcVF

Członkowie personelu sierocińca zakładają, że Jazz był chory od urodzenia. Jego matka musiała to wyczuć i dlatego zostawiła go samego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCNIBcWa
KOMENTARZE
(52)
lika
8 miesięcy temu
Zwierzęta to cudowne istoty ....tylko ludzie tego nie doceniaja , to przykre ze człowiek zabija i krzywdzi zwierzęta .
Tony
8 miesięcy temu
Serce się kraje przy takich obrazkach, biedne zwierzęta. Ahhh aż mi się płakać chcę 😪
art.
8 miesięcy temu
Kocham zwierzęta, są wspaniałe, kochają bezwarunkowo, mam czwórkę takich dzieciaków w domu. MOJE MIŁOŚCI. (nie zjadam zwierząt, jestem wolny)
bCNIBcWb
Stop
8 miesięcy temu
Cudowna przyjaźń! Ludzie powinni się uczyć od zwierząt...
Jazz
8 miesięcy temu
Brak słów, tylko płakać się chce
Najnowsze komentarze (52)
ech
8 miesięcy temu
Zwierzaki mają większe serce niż ludzie
monia
8 miesięcy temu
Takiej miłości jak wśród zwierząt nie ma wśród ludzi i nigdy nie będzie.Człowiek to "zwierzę" ,do tego bez rozumu,który został mu dany a on go nie chce używać. Dlatego mam kolejnego psiaka ze schroniska,który wie,że dostal szansę od losu i jest wdzięczny,i to okazuje.
:(
8 miesięcy temu
A na świecie panosi się jedyny gatunek ,który powinien jak najszybciej wyginąć. Ludzie.
Ala
8 miesięcy temu
Biedne kochane istotki😢
zz
8 miesięcy temu
oczy zaszly lzami, zwierzeta potrafia czuc tak samo jak ludzie, moze nawet bardziej
Dorcia
8 miesięcy temu
kocham psy, nie nawidzę azjatów oni ich strasznie męczą niech ich szlak
Aleksandra z ...
8 miesięcy temu
Człowiek krzywdzący zwierzęta to psychopata ,na krzywdzeniu zwierząt nie poprzestanie!
dorota
8 miesięcy temu
to jest przyjażń
bCNIBcVT
qw
8 miesięcy temu
Cos pieknego
Fasola
8 miesięcy temu
Macie literówkę w tekście.
🌚🌚🌚
8 miesięcy temu
Smuteczek 😢 Ludzie powinni zamienić się duszami ze zwierzętami. Przestaliby być dla siebie tak nieczuli
ja
8 miesięcy temu
smutna i piękna historia ale powinny być ZOO ponieważ ludzie to najgorsze drapieżniki i wszystko co jest w jego zasięgu niszczy.Aby przyroda funkcjonowała chociaż w maleńkim stopniu to te wszystkie zwierzęta powinny żyć. Aby to mogło być to niestety zwierzęta same nie dadzą sobie radę w tak okrojonych warunkach. Dajmy szanse dla zwierząt ale trzeba je wszystkie KOCHAĆ ponieważ kiedy ich braknie to braknie również i NAS
qwerty
8 miesięcy temu
Oddaliliśmy się od natury. O chorobie młodej żyrafy wiedziała matka. Wiedział pies. Nie wiedział żaden człowiek zaopatrzony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.
eva
8 miesięcy temu
moj pies tez wyczul jak bylam chora ciagle lezal kolo mojego lozka nie opuszczal mnie nawet na chwilke jedna zwierzeta to kochane istoty ,kochajmy ich odwdziecza sie na pieknem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić