o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Małżeństwo uratowane z rąk terrorystów. Koniec koszmaru

24
Podziel się

Małżeństwo przez kilka tygodni było więzione przez terrorystów powiązanych z ISIS. Koszmar małżeństwa w końcu dobiegł końca. Para z Wielkiej Brytanii została uprowadzona podczas wakacji. Nie przypuszczali, że urlop zmieni się w walkę o przetrwanie. Nie byli pierwszymi ofiarami sojuszników ISIS.

małżeństwo isis
małżeństwo isis (East News, Armed Forces of the Philippines, Task Force Sulu/Associated Pres)
bEJusWPV

Do uprowadzenia doszło 4 października 2019 roku. Allan i Wilma Hyrons wypoczywali na Mindanao, drugiej co do wielkości filipińskiej wyspie.

Feralnego wieczora małżeństwo przebywało w chatce dla turystów. W pewnej chwili do środka wtargnęli uzbrojeni mężczyźni. Bojownicy zmusili zszokowanych małżonków, by udali się z nimi na zewnątrz.

To nie było pierwsze porwanie w tym kraju. Religią dominującą na Filipinach jest katolicyzm, ale w państwie pojawiła się siatka bojowników ISIS. W ciągu ostatnich kilku lat uprowadzono m.in. obywatela Niemiec i dwóch Kanadyjczyków.

bEJusWPX
Zobacz także: Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

O dziwo, obyło się bez płacenia okupu. Małżonkowie mieli wiele szczęścia. Kiedy bojownicy nie otrzymywali żądanych pieniędzy, byli w stanie przetrzymywać więźniów przez kilka lat, a nawet obcinać im głowy.

Za uwolnieniem pary stoją filipińscy żołnierze. Do konfrontacji doszło na wyspie Jolo. Okazało się, że sprawcami byli członkowie powiązanej z ISIS islamskiej organizacji terrorystycznej Abu Sajjafa. Wymiana ognia pomiędzy filipińskimi żołnierzami a terrorystami trwała dziesięć minut.

bEJusWQd

Na szczęście byli więźniowie nie zostali ranni. Ambasada Wielkiej Brytanii złożyła podziękowania za ocalenie obywateli.

"Składamy rządowi Filipin wyrazy naszej wdzięczności" - oświadczyła.

Małżonkowie zostali już nakarmieni. Kiedy dojdą do siebie, będą poddani dokładnym oględzinom lekarskim. Czeka ich również przesłuchanie.

bEJusWQe

Nie ustają starania w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom i turystom. Dzięki wzmożonym działaniom rządu i wojska Filipin udało się znacznie zmniejszyć ilość porwań i napaści bojowników. Niestety, jak pokazały ostatnie zdarzenia, problem nadal nie został w pełni zażegnany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJusWQy
KOMENTARZE
(24)
Też dostałem ...
2 lata temu
Pamiętam jak w 44r walczyło się z terrorystami i bandytami którzy mordowali spokojną ludność niemiecką mieszkająca w Warszawie. Chwała Bogu i bohaterom
jan paweł II
2 lata temu
........................ZABIJANIE JEST GŁUPIE !!!!!..........................................
Mirek
2 lata temu
Ci ludzie tam mieszkaja. Po przejsciu na emeryture wyjechali zUK i osiedlili sie tam I prowadza maly osrodek wypoczynkowy Dwa dni przed porwaniem dwoch porywaczy wprowadzilo sie tam aby obserwowac sytuacje .jest podejzenie ze byly pracownik byl w to zaangazowany
bEJusWQz
adam22a
2 lata temu
to nie isis to zwykli bandyci o innej wiarze niz katolik
Olo
2 lata temu
A teraz to muzułmańskie bydło wpuszczają do Europy
Hmm...
2 lata temu
Bojownicy!? Jacy bojownicy!? To są zwykli bandyci! Na początku formację tych bandziorów uparcie nazywaliście "Państwem". Teraz z bandytów robicie "bojowników"
Jacuś
2 lata temu
Gdyby do bandytów strzelano, szybko zrobiłoby się ich mniej.
Emil
2 lata temu
panie prezydencie Filipin i za mordy ich i przez powieszenie na jajach
Wolter
2 lata temu
ISLAMSCY FANATYCY I CI "BOJOWNICY" (de facto zwykli tchórze, bandyci i mordercy!) to najgorsza zaraza świata po epidemiach. To sie powinno wycinać do nogi, palić napalmem i wybijać granatami a nie piep.,ć o prawach człowieka!
Po jakiego gr...
2 lata temu
Sami sobie winni. Nie jeździ się do krajów dzikich, a jak chcecie tam jechać to zabierzcie ze sobą gwardię narodową to będziecie bezpieczni.
hary
2 lata temu
Dlaczego dziennikarka używa słowa " bojownicy " ? Terroryści , mordercy , bandyci bardziej pasuje do tych . . .
Hadj Mahal
2 lata temu
Dalej tam jeździjcie, do Turcji Egiptu i innych ara busów też.... Nie szkoda mi was.
Ambon
2 lata temu
Mam pytanie dla Was oraz prawie wszystkich dziennikarzy. Dlaczego nazywacie ich bojownikami a nie -zgodnie z prawdą- bandytami czy mordercami? Dla normalnych ludzi jest to nie do przyjęcia!!!
bEJusWQr
sd sd
2 lata temu
Jak się jeżdzi do brudu to tak jest.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić