o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Mandat 107 tys. zł dla 22-letniej studentki. Córka miliardera jechała po pijanemu

78
Podziel się

22-letnia Norweżka złapana przez drogówkę na prowadzeniu pod wpływem alkoholu musiała zapłacić mandat wysokości ćwierć miliona koron (107 tys. zł). Na biedną nie trafiło.

Mandat 107 tys. zł dla 22-letniej studentki. Córka miliardera jechała po pijanemu
(Instagram.com/kgandresen)
bDUkhYrV

Katharina G. Andresen jest najbogatszą kobietą w Norwegii. Według "Forbesa" jej majątek szacowany jest na 7,7 mld koron norweskich (4,4 mld zł). Mandaty w jej kraju są progresywne i zależą bezpośrednio od dochodów. Zatrzymano ją w audi Q3 w środku nocy koło jej rodzinnej zimowej posiadłości w kurorcie narciarskim Hafjell.

Sąd w Oslo okazał się dla niej łaskawy, bo gdyby brano pod uwagę jej faktyczny majątek, mandat wyniósłby nawet 40 mln koron (17,6 mln zł). Sędzia uznał jednak, że z przekazanych jej przez ojca-miliardera akcji nie uzyskała jeszcze żadnych dywidend. Do tego nie ma stałej pracy - zauważa gazeta "Finansavisen".

bDUkhYrX

*Młoda kobieta prowadziła, mając we krwi 0,6 promila alkoholu. *Poza wysokim mandatem nałożono na nią dodatkową karę - zakazano jej kierowania samochodem przez 13 miesięcy. Co więcej, ponownie będzie musiała podchodzić do egzaminu na prawo jazdy. Prokurator chciał dla niej 13 dni więzienia i mandatu wysokości 1 mln koron.

Johan H. Andresen Jr., tata 22-latki w 2007 roku przekazał jej 42 proc. udziałów w swojej firmie, holdingu Ferd, czyniąc z niej młodą miliarderkę. Przed sądem Katharina wyjaśniła, że jako studentka nie pracuje i nadal żyje z rodzicami. Ci wypłacają jej tylko miesięczne "kieszonkowe" w wysokości 9 tys. koron (ok. 4 tys. zł). Na koncie w banku ma do swojej dyspozycji dodatkowe 900 tys. koron.

Zobacz także: Zobacz także: Książkiewicz zaparkowała na wyspie i poszła na zakupy
bDUkhYsd

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUkhYsy
KOMENTARZE
(78)
ivesss
3 lata temu
Wszędzie mandaty powinny zależeć od wysokości przychodu/posiadanego majątku. Tylko to ma sens.
master
3 lata temu
normalnie pijana jak świnia
pogratulować
3 lata temu
w 2007 roku, czyli uczynił z 12 letniego dziecka miliarderkę, mądrze - brawo rodzice :D
bDUkhYsz
Tips
3 lata temu
co za bzdury tu piszą, oto przykłady, nie chce mi sie tłumaczyc ale wszyscy chyba zrozumieja ,że to przykład taryfikatora, a autorowi gratuluję lenistwa. Kwoty w koronach. Strekninger med fartsgrense på 60 km/t eller lavere:( przy ograniczeniu do 60) Kjører du til og med 5 km for fort, koster det: 750,-( 5 km za szybko) Kjører du mellom 5- og 10 km for fort, koster det: 2.050,- Kjører du melllom 10- og 15 km for fort, koster det: 3.700,- Kjører du mellom 15- og 20 km for fort, koster det: 5.350,- Kjører du ellom 20- og 25 km for fort, koster det: 8.300,-
i tak powinno
3 lata temu
całkiem mądre prawo
Najnowsze komentarze (78)
omena
3 lata temu
Powinni u nas wprowadzić takie progresywne mandaty
abc
3 lata temu
Kolejna gowniara z bogatej rodziny i myśli ze WSZYSTKO jej wolno masakra
afrykaner
3 lata temu
w polaczkowie jeszcze by ją przepraszali za bezpodstawne zatrzymanie a gliniarze wylecieliby z pracy.
POLAK
3 lata temu
BOGATY MOZE WSZYSTKO JAK I W POLSCE NIE MUSI PODAWAC DANYCH ZA MANDAT Z FOTORADAROW JAK ZAPŁACI 500+ JAKIE TO PRAWO -CHORE JAK CALY RZAD
Kresek
3 lata temu
Mafiozi nie będą płacić w ogóle. Oficjalnie nie pracują i nie mają żadnych dochodów.
Polak
3 lata temu
Z 40mln zeszli do 100tys. Ciekawe czy w przypadku zwykłego Kowalskiego zarabiającego minimum też by zastosowali takie ulgi. Musiała dać ładnie w łapę.
Lomzai
3 lata temu
Niech przyjezie na egzamin na prawko d Łomży w Polsce. Zaoszczędzi i jeszcze pozna lokalną, agorygenska kulturę. Tam za 0,6 promila dostaje się lizaka.
gnu
3 lata temu
Jako pijaczka za kółkiem powinna dostać karę śmierci. Szubienica a rodzinka powinna patrzeć jak pijaczka tańczy w pętli.
bDUkhYsr
zaza
3 lata temu
I TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ.
ipik
3 lata temu
Niech przyjedzie do nas !!! zaplaci 300 zł a moze i nie ;) a zakaz prowadzenia pojazdu.......to nie u nas ;)
zuza
3 lata temu
płatne przeglądy dopuszczające do ruchu powinny zależeć od ilości przejechanych kilometrów a nie od daty ostatniego
Milicjant Ows...
3 lata temu
U nich mozna 0,5 purmila więc 0,6 tyle co nic.
Zeta Zygi
3 lata temu
Mnie bardziej dolegliwe było 15 złotych , które mi stara zakosiła i POszla na piwo. POszło 6 butelek 0,5 PO 2,5 Zeta każda.
umcs
3 lata temu
U nas nie da rady, bo wystarczy jeden telefon a niekiedy powołanie sie na wodzusia i usłużni funkcjonariusze partyjni zamykaja temat a jak facet ma koloratke to "nie ma sprawy a co najwyżej jakiś śmieszny wyrok z ułaskawieniem, często przed rozprawą !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić