Natalia Bogucka| 

Mężczyzna spędził 17 lat w więzieniu za przestępstwo swojego sobowtóra

39

Richard Anthony Jones otrzyma odszkodowanie w wysokości 1,1 mln dolarów po tym, jak spędził 17 lat w więzieniu za niewinność. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma sobowtóra.

Mężczyzna spędził 17 lat w więzieniu za przestępstwo swojego sobowtóra
(Kansas Department of Corrections)

W 1999 r. złodziej próbował wyrwać kobiecie torebkę. Ofiara szarpiąc się z mężczyzną, upadła i doznała obrażeń, dlatego przestępstwo zakwalifikowano jako napad rabunkowy. Świadkowie zdarzenia zeznali, że przestępca jest Hiszpanem lub Afroamerykaninem o jaśniejszym odcieniu skóry, ma na imię Rick i ma długie, spięte z tyłu włosy.

Jeden ze świadków zapisał również numer rejestracyjny samochodu biorącego udział w napadzie. Śledczy namierzyli kierowcę, a ten po przejrzeniu policyjnych zdjęć wskazał jako sprawcę Jonesa. Później potwierdziła to ofiara napadu.

Jones miał jednak solidne alibi. W czasie kradzieży był na przyjęciu urodzinowym swojej dziewczyny, co potwierdziło kilka osób. Następny dzień spędził na sprzątaniu po imprezie i oglądaniu filmów z partnerką. Jednak jego alibi nie przekonało ławy przysięgłych. Jones, który wcześniej był już karany, został skazany na 19 lat więzienia.

Mężczyzna od początku twierdził, że jest niewinny. Podczas pobytu w więzieniu poprosił o pomoc organizację Innocence Project. Zespół ostatecznie wyśledził, kto był prawdziwym złodziejem. Okazał się nim Ricky Lee Amos, który mieszkał w miejscu powiązanym z napadem i był łudząco podobny do Jonesa. Gdy świadkom pokazano zdjęcia dwóch mężczyzn, nie byli już pewni, kto był sprawcą napadu.

Po 17 latach spędzonych w więzieniu mężczyzna został wypuszczony na wolność. Sąd wyznaczył mu 1,1 mln dolarów odszkodowania - podaje CNN. Rick Amos nie został oskarżony, ponieważ przestępstwo się przedawniło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Poznasz psychopatę patrząc mu w oczy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić