Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Miał pobić rekord. Genialny 9-latek odszedł z uniwersytetu

178
Podziel się:

9-letni chłopiec, który był na dobrej drodze do tego, aby zostać najmłodszym absolwentem wyższej uczelni na świecie, przerwał studia na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii. Powodem był spór dotyczący daty ukończenia studiów.


Miał pobić rekord. Genialny 9-latek odszedł z uniwersytetu
(Instagram.com, @laurent_simons)

W zeszłym miesiącu o 9-letnim chłopcu z Belgii pisały media z całego świata. Laurent Simons był o krok od tego, by ukończyć licencjat z elektrotechniki na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven. Stałby się wówczas najmłodszym absolwentem uniwersytetu na świecie.

Jednak w poniedziałek chłopiec i jego rodzice dowiedzieli się, że plan zakończenia studiów w grudniu jest niewykonalny. Władze uczelni przekazały, że chłopiec ma do zaliczenia jeszcze zbyt dużo egzaminów przed swoimi urodzinami 26 grudnia. Ich zdaniem, Laurent mógłby zakończyć edukację w połowie 2020 r.

Rodzice 9-latka nie chcieli czekać i natychmiast wypisali syna z uniwersytetu w Eindohven. Twierdzą, że uczelnia celowo dążyła do zmniejszenia szans dziecka na ukończenie studiów we wcześniejszym terminie. Władze miały zmienić datę po tym, jak rodzice postanowili wysłać dziecko na doktorat na innym uniwersytecie.

Do zeszłego tygodnia wszystko było w porządku, a teraz nagle widzą opóźnienie o sześć miesięcy. To dziwne, że wszystko dzieje się w momencie, gdy postanowiliśmy, że Laurent zrobi doktorat na innym uniwersytecie. Laurent cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uniwersytetów, do których miałby zaszczyt dołączyć. Jest niezwykłym projektem i wszyscy chcą być jego częścią - powiedział Reuterowi Alexander Simons, ojciec 9-latka.

Laurent rozpoczął szkołę w wieku 4 lat. W ciągu 12 miesięcy ukończył 5 klas. Chłopiec jest niezwykle zdolny i potrafi mówić w 4 językach. Ma pamięć fotograficzną, lubi matematykę oraz ma ambicje na zrewolucjonizowanie chirurgii serca i rozwijanie sztucznych narządów, ponieważ obaj jego dziadkowie mają problemy z sercem.

Obecnie najmłodszą osobą, która uzyskała stopień naukowy, jest Amerykanin Michael Kearney. W czerwcu 1994 r. w wieku 10 lat i 4 miesięcy ukończył Uniwersytet Alabamy.

Zobacz także: Zobacz także: Naukowcy podważyli jedną z głównych teorii Darwina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(178)
Dzieci mają t...
2 lata temu
co kiełbasa mięsa. Doktorat oczywiście z ekologii.
PaPa
2 lata temu
Nic tylko zazdrościć! W Polsce po skończeniu 18 lat i zdobyciu kilku tytułów naukowych mógłby od razu otrzymać posadę w prestiżowej restauracji McD... jako sprzedawca kanapek. Ech, ja zdobędę tytuł magistra dopiero w wieku 24 lat.
PaPa
2 lata temu
W Polsce już by się habilitował z tym poziomem wiedzy ;)
Tom_Sawyer
2 lata temu
Skończy studia w wieku 10 lat a potem co- do roboty na zmywak w UK??
rodzic
2 lata temu
jest projektem? chore
Ula
2 lata temu
Do ABC jestem nauczycielką i marzę o takich uczniach - mogłabym im przygotowywać trudne zadania i nie musieliby pracować z ćwiczeniami i podręcznikami (to mają być tylko środki, a nie cel). Miałam kiedyś ucznia, który na początku pierwszej klasy (gdy uczyliśmy się liter) ukradkiem, pod ławką czytał "Harrego Pottera" i kazałam mu położyć na ławce i czytać legalnie. Był zdziwiony i szczęśliwy, ja też:)
Tenee
2 lata temu
Biedne dziecko. Rodzice tak bardzo chcą zabłysnąć kosztem dziecka, że doprowadzą do tragedii psychicznej małego i do zaburzeń społecznych. Zniszczą dziecku życie tym wyścigiem...
kris
2 lata temu
jest projektem nie dzieckiem , co za rodzice
NU
2 lata temu
Ja mam takie ciut bardziej genialne dziecko, czytające od 4 roku życia. Życie z takim małym "geniuszem" wcale nie jest proste, tam gdzie Bozia coś dała to tam też coś innego zabrała
Pracownik Ucz...
2 lata temu
Licencjat to nie jest stopień naukowy, tylko zawodowy ;)
ojciec
2 lata temu
Tak to się dzieje jak nieodpowiedzialni rodzice nie pozwalają szczepić dziecka, to wtedy niestety musi w wieku 10 lat zostać doktorem nauk. Biedne dziecko, żadnego dzieciństwa z nopem.
Marcin
2 lata temu
ciekawe kiedy zobaczą w nim człowieka
Marcin
2 lata temu
projektem ?
anna
2 lata temu
i gdzie im się tak śpieszy, do księgi,to jacyś dziwni ludzie, niech się raczej martwią aby z głowa tego dziecka było nadal wszystko ok
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić