Miała romans z uczniem. 34-latka aresztowana

229

Asystentka dyrektora liceum w miejscowości Belmont w Karolinie Północnej musi wpłacić milion dolarów kaucji, żeby wyjść z aresztu za uwiedzenie nastolatka. Zakazany romans kwitł w czasie korepetycji.

Nauczycielka z Karoliny Północnej przez kilka miesięcy sypiała ze swoim uczniem.
Nauczycielka z Karoliny Północnej przez kilka miesięcy sypiała ze swoim uczniem. (Policja, Gaston County Sheriff's Office)

34-latka miała o połowę młodszego kochanka. Zastępczyni dyrektora Stuart Cramer High School trafiła do aresztu w atmosferze skandalu. Miała uwieść jednego ze swoich wychowanków. Ze względu na poważny charakter zarzutów sąd wyznaczył milion dolarów kaucji.

Lisa Rothwell płakała w sądzie. Bezskutecznie próbowała przekonać sędziego, żeby obniżył kaucję do 150 tys. dolarów z uwagi na jej niewielkie zarobki. Mimo ciążących na niej zarzutów 34-latka nie została na razie zwolniona z pracy ani zawieszona w obowiązkach, jest na płatnym urlopie.

Rzekomy romans trwał od kwietnia do lipca tego roku. Według prokuratury w tym czasie nauczycielka sześciokrotnie uwiodła 17-latka, któremu udzielała korepetycji. Do stosunków miało dochodzić poza murami szkoły, w której pracuje również mąż aresztowanej, matematyk. Mężczyzna wraz z wieloma krewnymi wspierał żonę w sądzie.

Zobacz także: Zobacz też: Płaca minimalna. Nauczycielka zarobi mniej od sprzątaczki

Wszyscy są zszokowani i całkowicie oszołomieni - powiedział Trippe McKeny, adwokat nauczycielki.

Władze szkoły dowiedziały się o rzekomym zakazanym romansie przypadkiem. Pracownik administracji miał podsłuchać rozmowę dwóch uczniów. Policja nie wyjawiła, czy jednym z nich był uwiedziony 17-latek, czy nastolatkowie powtarzali tylko plotki na jego temat.

Skandal przerwał dobrze zapowiadającą się karierę. Lisa Rothwell już w wieku 29 lat została asystentką dyrektora w Stuart Cramer High School. Wcześniej uczyła wyjątkowo uzdolnione dzieci w North Gaston High School i Stanley Middle School. Nauczycielka jest mężatką od 11 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić