aktualizacja 

Mieli dość narkotyku, by zabić 18 mln osób. Takiej konfiskaty jeszcze nie było

26

Przechwycona w USA substancja mogłaby uśmiercić wszystkich mieszkańców stanu New Jersey i miasta Nowy Jork. Mężczyźni, u których znaleziono narkotyk, zostali właśnie skazani na długoletnie więzienie.

Mieli dość narkotyku, by zabić 18 mln osób. Takiej konfiskaty jeszcze nie było
(New Jersey State Police)

Skonfiskowany narkotyk to fentanyl - biały proszek 30-50 razy silniejszy od heroiny. Zazwyczaj jest używany w anestezjologii jako środek znieczulający, lub bardzo silny lek przeciwbólowy. Można go też stosować jako zamiennik heroiny, ale jest to bardzo niebezpieczne. Narkotyk łatwo przedawkować - prowadzi to uduszenia się i śmierci.

Osoby przyjmujące taką kombinację za każdym razem grają z własnym życiem w rosyjską ruletkę - ostrzega prokurator generalny stanu New Jersey.

Już 2-3 miligramy mogą się okazać śmiertelna dawką. Dilerzy dodają go do heroiny w celu jej wzmocnienia. W USA wykrywa się go w co 3. przechwyconej porcji. Tymczasem policjanci z New Jersey przechwycili aż 45 kg fentanylu podzieloną na 18 milionów porcji. Na tę rekordową ilość natrafiono w zeszłym roku. Właśnie zakończył się proces zatrzymanych mężczyzn. 31-letni Jesus Carrillo-Pineda został skazany na 10 lat więzienia, a jego kolega, 28-letni Daniel Vasquez - na 6. Dilerzy mieli przy sobie także heroinę.

* W stanie New Jersey przedawkowanie fentanylu w 2016 roku doprowadziło do śmierci 800 osób.* Zbyt duża dawka fentanylu zabiła m.in. Prince'a. W tym samym roku w USA na przedawkowanie opioidów zmarło ponad 20 tys. osób. Do tej grupy środków poza fentanylem należy też m.in. heroina i morfina.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić