Jan Muller| 
aktualizacja 

Miska z Ikei jak słoneczny grill. Wszystko płonie

17

Miski do serwowania potraw z Ikei postawione zewnątrz skupiają promienie słoneczne i mogą zapalić cokolwiek się w nich znajduje. Pewnemu Szwedowi zapłonęły jedzone na balkonie winogrona.

Miska z Ikei jak słoneczny grill. Wszystko płonie
(Facebook.com/richard.walter.792)

Gdyby nie było nagrania z "dowodem", IKEA mogłaby te doniesienia potraktować swobodniej. A tak producent mebli i wyposażenia dla domu wszczął śledztwo w sprawie 20-cm metalowych misek Blanda Blank. Traktujemy te informacje bardzo poważnie, tłumaczy rzecznik firmy Emil Eriksson.

Dla tych z was, którym trudno uwierzyć, że nagle wybuchł pożar w mojej misce winogron, zrobiłem mały eksperyment - tłumaczy Richard Walter podpalając kawałek gazety.

Wcześniej dym unosił się nad owocami. Było to dla Szweda na tyle niedorzeczne, że w pierwszej chwili widząc dym pomyślał o grillujących sąsiadach. Potem zajrzał do środka. Promienie słoneczne padające na wypolerowane ścianki naczynia skupiają się w pewnej wysokości nad powierzchnią. Cokolwiek znajdzie się w tym punkcie, czy to gałązka kiści winogron czy papier, po jakimś czasie zapłonie. W ten sposób działają komercyjne i amatorskie grille słoneczne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić