REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
18.01.19 (08:44)

Morderstwo Carolyn Wasilewski. 300 podejrzanych, sprawcy brak

Miała 14 lat, ale wyglądała na 20, a nawet 30. Zadawała się z lokalnym gangiem, media ochrzciły ją mianem "złej dziewczyny" z Baltimore. Przez 60 lat nie udało się rozwikłać tajemnicy jej śmierci. Historię Carolyn Wasilewski przypomina dla nas Riley24, popularna "wykopowiczka" zajmująca się sprawami kryminalnymi.
iStock.com

Carolyn Loretta Wasilewski urodziła się 12 czerwca 1940 roku jako pierwsze z siódemki dzieci. Dziewczyna wyrosła na bardzo popularną i piękną blondynkę. Wyglądała na o wiele starszą niż w rzeczywistości.

Gdy miała 14 lat, można było ją pomylić z 20-, a nawet 30-latką. Zdecydowanie nie była ideałem. Lubiła spotykać się z niegrzecznymi chłopcami, nosić prowokujące ubrania i budzić oburzenie wśród mieszkańców Baltimore, w którym mieszkała. Należała do gangu młodocianych przestępców, którzy dokonywali takich występków, jak kradzieże aut i nielegalne wyścigi samochodowe.

REKLAMA

Zaraz wracam, czyli nigdy

8 listopada 1954 roku wieczorem planowała wyjść ze swoją 16-letnią koleżanką Peggy Lamaną. Nastolatki chciały zapisać się na kurs tańca odbywający się w lokalnej podstawówce. Carolyn wyszła z domu około 18:15. Miała wałki na włosach, więc jej rodzice spodziewali się, że niedługo wróci. Nigdy nie dotarła jednak do domu Peggy.

Wraz z upływem czasu rodzina coraz bardziej niepokoiła się o Carolyn, więc postanowili jej poszukać. Bezskutecznie. We wczesnych godzinach porannych 9 listopada motorniczy pociągu wjeżdżającego do Baltimore zobaczył coś dziwnego na torach i zatrzymał pociąg.

Pod mostem leżało ciało 14-letniej Carolyn. Dziewczyna była pobita i zakrwawiona, miała liczne siniaki i zadrapania, uszkodzenia szczęki i czaszki. Leżała twarzą do ziemi, nie miała na sobie butów oraz spódnicy, jednak nie stwierdzono śladów napaści seksualnej.

Przed śmiercią najprawdopodobniej walczyła, jeden z jej palców był złamany. Na jej udzie ciemną szminką ktoś napisał imię „Paul”. Podczas sekcji okazało się, że przyczyną śmierci było złamanie kości czaszki, a zgon nastąpił około godziny 23.00.

Policja ustaliła, że Carolyn została zamordowana w innym miejscu niż znaleziono ciało. Zaczęto przeszukiwać obszar wokół jej domu oraz wokół torów. Niedaleko posesji rodziny Wasilewskich, około 8 mil od miejsca znalezienia ciała, znaleziono ślady krwi, buty i inne rzeczy osobiste Carolyn.

300 podejrzanych, żadnego sprawcy

Przesłuchano ponad 300 podejrzanych, w większości członków gangu, do którego należała nastolatka. Wytypowano dwóch potencjalnych zabójców. Pierwszym z nich był mężczyzna, który podobno napadł na jedną z przyjaciółek Carolyn i przeciwko któremu zeznawała siedem dni wcześniej. Wkrótce został jednak zwolniony z powodu braku dowodów.

Drugim podejrzanym był 45-letni Ralph Garret, który mieszkał w pobliżu domu rodziny Wasilewskich. Świadkowie widzieli Ralpha i Carolyn razem, w wieczór morderstwa. Tej nocy mężczyzna nie wrócił do domu. Niestety nigdy go nie przesłuchano. Popełnił samobójstwo, a jego ciało znaleziono powieszone w pobliżu miejsca, gdzie prawdopodobnie zamordowano Carolyn.

Żona Ralpha twierdzi, że jego samobójstwo nie miało żadnego związku z morderstwem nastolatki. Mężczyzna miał cierpieć na depresję po śmierci swojej matki.

Tajemnicza śmierć Carolyn Wasilewski była niezwykle medialna i wstrząsnęła społecznością Baltimore. Do kaplicy, w której wystawiono jej ciało, przychodziły tłumy. Ludzie chcieli zobaczyć zamordowaną dziewczynę, która należała do gangu, miała 14, a wyglądała na 30 lat.

Gazety rozpisywały się o jej wyglądzie i stroju, w którym została pochowana (niebieska koszula zakrywająca ślady pobicia, wisior z kameą na szyi, różaniec w dłoni). Jej pogrzeb również przyciągnął tłumy, została pochowana w pobliżu grobu dziadka.

Mimo że od śmierci Carolyn Wasilewski minęło już ponad 60 lat, jej sprawa wciąż pozostaje otwarta. Nie udało się ustalić kto ją zamordował ani kim był tajemniczy Paul. Zabójstwo nastolatki było jedną z inspiracji do powstania filmu „Cry Baby” z Johnny’em Deppem.

Więcej o Riley24 znajdziesz tutaj.

Przygotowując materiał korzystałam ze źródeł:
1) Criminally Intrigued
2) Wattpad
3) Life! Death! Prizes!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij