REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas24.05.19 (13:09)

Mount Everest. Tragedia przez kolejkę na szczycie

Śmierć pięciu osób na Mount Evereście. Podczas zdobywania najwyższego szczytu świata pięciu osobom nie udało się zejść na dół. Wszystko przez ogromną kolejkę, która powstała na końcowym etapie wspinaczki.
HANDOUT / East News

Pogoda sprawiła, że na Mount Everest ruszyły tłumy. Podróżnicy wchodzący na najwyższą górę świata trafili na tzw. okno pogodowe, czyli okres, w którym panują nadzwyczaj dobre warunki atmosferyczne i wysokie temperatury.

Zawiniła zła organizacja. Dobra pogoda spowodowała, że grupy himalaistów chcących zdobyć Mount Everest wpadły na ten pomysł w tym samym momencie. Utworzyła się długa kolejka oczekujących. Na wejście czekało kilkaset osób - donosi CBS News.

REKLAMA

Zmarłym nie udało się pomóc. Jedną z ofiar był 54-letni Donald Cash. Amerykanin zemdlał na skutek choroby wysokościowej. Ekipie idącej razem z nim udało się go ocucić, jednak mimo odzyskania przytomności mężczyzna nie mógł się ruszać. Próbowano pomóc mu zejść do jednego z obozów, ale po raz kolejny stracił przytomność i tym razem już się nie obudził.

Zobacz też: Andrzej Bargiel chce wrócić na K2. Ma nowy pomysł, jak zjechać ze szczytu [1/3] [Sektor Gości]

Mężczyzna spełnił swoje marzenie. Danielle Cook, córka zmarłego himalaisty w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie napisała, że 54-latek od zawsze pragnął zdobyć tzw. Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów świata. Tego samego dnia na Mount Evereście zginęła również kobieta z Indii. Została za późno sprowadzona ze szczytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij