Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Myśliwiec sił NATO nastraszył rosyjskiego ministra obrony

46
Podziel się:

Amerykański myśliwiec zbliżył się do rosyjskiego samolotu, którym leciał Siergiej Szojgu - pisze BBC. NATO i Rosja różnią się w opisywaniu tego, co było później.

Myśliwiec sił NATO nastraszył rosyjskiego ministra obrony
(iStock.com, zvezdica)

Sytuacja rozegrała się w przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem. Minister obrony Rosji leciał do Kaliningradu. Na pokładzie oprócz niego byli także reporterzy rosyjskich agencji prasowych. Myśliwiec śledził w bliskiej odległości rosyjską maszynę.

Wtedy do akcji miał wkroczyć rosyjski samolot eskortowy Su-27. Podleciał do maszyny NATO i zademonstrował, że jest uzbrojony poprzez odsłonięcie jednego ze skrzydeł. Tym samym miał przegonić myśliwiec należący do amerykańskiej armii.

NATO potwierdza tylko w części te informacje. Przedstawiciele sojuszu zgadzają się, że ich piloci śledzili rosyjskie samoloty nad Bałtykiem. Mówią jednocześnie, że akcja miała na celu identyfikację obcych jednostek, które nie reagowały na próby kontroli. Dementują jednak jakoby ich samolot miał być "przegoniony" przez rosyjski myśliwiec.

Kaliningrad to silnie zmilitaryzowana enklawa rosyjska. Podczas dzisiejszego spotkania z miejscowymi przywódcami Szojgu oskarżył NATO o intensyfikację działań militarnych w pobliżu zachodnich granic Rosji. Ostatnio między Rosją a USA coraz częściejdochodzi do napięć.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(46)
CIA
5 lata temu
Coś ci się zupełnie porąbało CIA nie ma takiej broni a napewno nie na Ukrainie żeby zestrzelić samolot powyżej 9000 metrów. Do tego nie wystarczy byle jaka bazuka. To musi być pokaźną rakieta ztakie zestawy składają się z kilku wozów wtym z radarem. Gji
Fh
5 lata temu
Jak Rosja chce Alaskę to niech sobie ją weźmie tyle że oni są mocni tylko w gębie , biją słabszych ale mocniejszemu nie podskoczą.
OMC
5 lata temu
No i co ?? MOŻNA SIĘ BAWIĆ !!!
WYJAŚNIENIE
5 lata temu
Wszyscy mylicie pojęcia ,utarło się powiedzenie że ''przechwycenie '' ma miejsce kiedy samolot myśliwski przeleci obok innego /np, rozpoznawczego / . Tak naprawdę to co się dzieje - dzieje się na obszarze neutralnym gdzie WSZYSCY mogą latać , więc ''przechwycenie '' o którym tyle się ostatnio pisze to tylko trening ,tkzw zabawa pilotów ,Prawdziwe '' przechwycenie '' ma miejsce wtedy gdy samolot naruszy teretorium danego kraju ,Wtedy ''myśliwiec '' obrońca danego kraju ma 3 opcje 1// może kazać ''agresorowi '' zawrócić 2// może zmusić go do lądowania na najbliższym lotnisku 3// jeśli ''agresor '' nie wykonuje poleceń ma prawo go zestrzelić . Wtedy wszystko będzie zgodne z prawem . Zasad tych muszą przestrzegać zarówno piloci NATO jak i Rosji .
jacek61
5 lata temu
No i jak, cymbały z o2? A gdzie mój komentarz? Chomiki w3,14rdoliły? To se pułapki zastawcie na gryzonie, jemioły...
jacek61
5 lata temu
Pismaczy cymbale - sam się chyba nastraszyłeś, a ze strachu uroniłeś na klawiature ekskrement - wytwór twojego durnego łba.
Uciekinier z ...
5 lata temu
A. juz bydlo czerwone robi propagande ze to ich suchuj wystraszyl samolot NATO Pijacki narod wiec sprawa jasna
czytelnik
5 lata temu
NATO klamie, patrz- Polskie F-16 przechwyciły samolot z rosyjskim ministrem
Jorgus
5 lata temu
Zwykly blef z obu stron dziecinada
Dres
5 lata temu
F16 uzbrojone czy bez uzbrojenia nie ma zadnych szans z Su 27. Po co w ogóle tam poleciały?
TAA
5 lata temu
POPATRZ NA NAGRANIE I KTO Z PELNYMI GACIAMI ZWIEWAL
ZSRR
5 lata temu
...wp=DNO....!!!! ..wp=DNO...!!!!
kw
5 lata temu
AUTOR NIEUK - ENKLAWA to coś innego niż EKSKLAWA
etno
5 lata temu
rosyjski film na YT zatytułowany "rosyjski SU27 przegonił F16 od samolotu Szojgu machając skrzydłami....czyli kto kogo ?Kto ma rację w tym sporze?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić