REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Adam Dudkiewicz26.06.17 (15:15)

Rosja będzie strzelać do amerykańskich samolotów

Samoloty amerykańskiej koalicji będą traktowane jako cele - taką decyzję podjęło rosyjskie ministerstwo obrony. Oznacza to, że każda maszyna, która nie należy do rosyjskich lub syryjskich sił zbrojnych, zostanie zestrzelona.
eucom.mil

Konsekwencją decyzji jest natychmiastowe zamknięcie kanału komunikacyjnego między krajami. Jak donosi agencja TASS, wszystkie statki powietrzne wykryte przez Rosjan w obszarach operacyjnych na zachód od rzeki Eufrat, zostaną zaklasyfikowane jako cele. Zarówno rosyjskie samoloty, jak i zestawy obrony przeciwlotniczej mają obowiązek zestrzelić taki obiekt.

Zestrzelenie tego myśliwca, to pomaganie terrorystom, z którymi USA walczy - powiedział Siergiej Riabkow, minister spraw zagranicznych Rosji.

REKLAMA

Napięcie narastało od dłuższego czasu, jednak teraz osiągnęło punkt krytyczny Bombowiec SU-22, należący do sił Bashara al-Asada został zestrzelony przez wojsko Stanów Zjednoczonych po tym jak zrzucił bomby w pobliżu pozycji Syryjskich Sił Demokratycznych. Jak podaje "Independent", była to przyczyna zerwania kontaktu między dwoma krajami.

Zgodnie z zasadą zaangażowania i solidarności z innymi wojskami koalicji, nastąpiło natychmiastowe zestrzelenie bombowca SU-22, przez myśliwiec F18 - czytamy w oświadczeniu.

Przed takimi sytuacjami miało zabezpieczać porozumienie. W 2015 r. Rosja zawarła ze Stanami Zjednoczonymi umowę, która obligowała państwa do zachowania neutralności wobec siebie. Niestety sytuacja pokazuje, że zabezpieczenia nie były wystarczające i incydent rośnie na miarę konfliktu, mogącego wywołać wojnę między dwoma mocarstwami. Od początku trwania działań zbrojnych w Syrii wojska rosyjskie wspierają reżim rządzącego od 17 lat Bashara al-Asada, zaś siły Stanów Zjednoczonych pomagają Syryjskim Siłom Demokratycznym.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij