Adam Dudkiewicz| 
aktualizacja 

Rosja będzie strzelać do amerykańskich samolotów

440

Samoloty amerykańskiej koalicji będą traktowane jako cele - taką decyzję podjęło rosyjskie ministerstwo obrony. Oznacza to, że każda maszyna, która nie należy do rosyjskich lub syryjskich sił zbrojnych, zostanie zestrzelona.

Rosja będzie strzelać do amerykańskich samolotów
(eucom.mil)

*Konsekwencją decyzji jest natychmiastowe zamknięcie kanału komunikacyjnego między krajami. *Jak donosi agencja TASS, wszystkie statki powietrzne wykryte przez Rosjan w obszarach operacyjnych na zachód od rzeki Eufrat, zostaną zaklasyfikowane jako cele. Zarówno rosyjskie samoloty, jak i zestawy obrony przeciwlotniczej mają obowiązek zestrzelić taki obiekt.

Zestrzelenie tego myśliwca, to pomaganie terrorystom, z którymi USA walczy - powiedział Siergiej Riabkow, minister spraw zagranicznych Rosji.

*Napięcie narastało od dłuższego czasu, jednak teraz osiągnęło punkt krytyczny *Bombowiec SU-22, należący do sił Bashara al-Asada został zestrzelony przez wojsko Stanów Zjednoczonych po tym jak zrzucił bomby w pobliżu pozycji Syryjskich Sił Demokratycznych. Jak podaje "Independent", była to przyczyna zerwania kontaktu między dwoma krajami.

Zgodnie z zasadą zaangażowania i solidarności z innymi wojskami koalicji, nastąpiło natychmiastowe zestrzelenie bombowca SU-22, przez myśliwiec F18 - czytamy w oświadczeniu.

*Przed takimi sytuacjami miało zabezpieczać porozumienie. *W 2015 r. Rosja zawarła ze Stanami Zjednoczonymi umowę, która obligowała państwa do zachowania neutralności wobec siebie. Niestety sytuacja pokazuje, że zabezpieczenia nie były wystarczające i incydent rośnie na miarę konfliktu, mogącego wywołać wojnę między dwoma mocarstwami. Od początku trwania działań zbrojnych w Syrii wojska rosyjskie wspierają reżim rządzącego od 17 lat Bashara al-Asada, zaś siły Stanów Zjednoczonych pomagają Syryjskim Siłom Demokratycznym.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić