o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Myśliwy zabił konia. "Pomylił z dzikiem"

49
Podziel się

Myśliwy z Wielkopolski stanie przed sądem za zabicie konia na wybiegu.

Myśliwy zabił konia. "Pomylił z dzikiem"
(Facebook.com/Ludzie-Przeciw-Myśliwym)
bDyQiCUl

61-latek polował w okolicach Grodna (woj. wielkopolskie). Za zastrzelenie zwierzęcia wartego 170 tys. grozi mu do 5 lat więzienia i zapłata odszkodowania. Broni legalnie mieć już nie będzie.

Na polanie mężczyzna zauważył ruch. Namierzył cel i oddał strzał. Nie chybił. Gdy podszedł bliżej i okazało się, że zabił konia, uciekł. Opiekunowie konia, po znalezieniu martwego zwierzęcia, powiadomili policję - opisuje zajście "Fakt".

Śledczy wytypowali zabójcę. To myśliwy Polskiego Związku Łowieckiego. Zatrzymano go po dwóch dniach. Nie umiał wytłumaczyć, dlaczego po odkryciu pomyłki nie powiadomił właścicieli konia. Tłumaczył się tylko, że był przekonany, że strzela do dzika.

bDyQiCUn

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDyQiCUO
KOMENTARZE
(49)
Sebap
4 lata temu
stary i ślepy a gdyby tam był człowiek nawet się nie upewnił do kogo strzela .Wszystkich tych myśliwych morderców zwierząt zastrzeliłbym tak jak oni strzelają do zwierząt czy muszą polować bo w domu nie mają co jeść ,czy zabijanie daje im przyjemność
OO
4 lata temu
PO pijaku to i krowa będzie zającem
Jajacek.
4 lata temu
Dobrze że nie pomylił sarny z człowiekiem. Pewnie to tylko kwestia czasu.
bDyQiCUP
Merry
4 lata temu
Zęby tych wszystkich myśliwych raz na zawsze SZLAG TRAFIŁ! To jest specjalna kasta ludzi lubująca sie w zabijaniu zwierząt i nie tylko, dla własnej próżności. Nigdy nie podaję ręki myśliwemu, bo to są odpady ludzkie.
jerry
4 lata temu
Jasny gwint , nie wiedziałem , że mamy takie wysokie dziki.
Najnowsze komentarze (49)
Hubert
4 miesiące temu
Oj tam , oj tam . Łowczy Krajowy PZŁ ( Równy stanowiskiem I sekretarzowi KC PZPR ) z okna samochodu do kota za co w nagrodę Ministerstwo klimatu nagradza go stołkiem . Ciekawym czy Jarek zna tę historię.
~~eh
4 lata temu
jedyne zwierzę z jakim można pomylić konia to jest ŁOŚ. Lecz łosie są pod ochroną...
jarek k
4 lata temu
może uciekł z pisu-
jarek k
4 lata temu
za 170 tys zł to chyba jakiś wyścigowy był
macek
4 lata temu
Ciekawe, co też na terenie łowiska robił ten swobodnie biegający koń i jak to możliwe, że właściciele zorientowali się dopiero po 2 dniach, że konia nie ma w stajni. Nie pochwalam strzelania do wszystkiego, co się rusza, ale i właściciele konia nie są tu bez winy, stracili go na własne życzenie, ich obowiązkiem było nadzorowanie tak cennego zwierzęcia
cyklon b
4 lata temu
zamiast więzienia - Psychiatryk
ed
4 lata temu
powinni odrazu go zamknać za ucieczkę , zobaczymy jak wymiar sparwiedliwosci zadziała , za tydzien sladu nie bedzie po sprawie a ożekną ze koń chciał pogryżć pseudomysliwego wiec musiał działac w obronie własnej .
Leszek
4 lata temu
Nie był stary i nie był i nie jest ślepy. Za to na pewno był schlany. Polowanie bez wódki? Nie ma czegoś takiego. To kolejny z wielu "wypadek" z udziałem myśliwych. Ginie całe mnóstwo psów i kotów nie tylko w lasach ale i na polach i łąkach. Hałas podnosi się jedynie gdy zginie człowiek lub jak w tym wypadku koń za 170 tysięcy. Gdyby to był zwykły koń czy krowa nie byłoby szumu. Sprawy zwykle są zamiatane pod dywan. Myśliwym trudno jest zostać, to hermetyczne towarzystwo trzymające się razem. Do tanich też nie należy. Jak myślicie, kto jest myśliwym? Większość z nich jest dobrze "umocowana", to głównie samorządowcy, politycy, biznesmeni prawnicy, wysoko postawieni urzędnicy, policjanci i wojskowi, do tego kupa ordynatorów i dyrektorów szpitali. Zwykłemu chłopu jak krowy zastrzelili na pastwisku to nikt nie napisał a Policja sprawę umorzyła z powodu "niewykrycia sprawców".
bDyQiCUH
gosc
4 lata temu
taki duży dzik, i taki z niego mysliwy
sd
4 lata temu
Wiadomo Co z tego że mu grozi 5 lat. Sąd i tak poszuka okoliczności łagodzących że nie zastrzelił człowieka.
Ewa
4 lata temu
Barbarzyństwo! Jak człowiek, który nie odróżnia konia od dzika, może mieć zezwolenie na posiadanie broni. Jestem za zakazem polowań. Odstrzał zwierząt, tak, ale tylko w przypadku najwyższej konieczności.
edek
4 lata temu
Jak robią im badania psycho. za kasę to jakoś mnie to nie dziwi !
Zniesmaczony
4 lata temu
Kon na wybiegu, pomylony z dzikiem??? Juz glupszego tlumaczenia sie obrac nie mozna!!! Namierzony,trafiony i sprawa zalatwiona.. Ustawiona akcja i tyle w temacie.
ptik
4 lata temu
Całe szczęście, że sam siebie nie zabił, bo pomylił się z osłem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić