Na plażach koło Wenecji zakazano budowy zamków z piasku

24

Na popularnych plażach w pobliżu Wenecji wprowadzono zakaz budowy zamków z piasku nad brzegiem morza. Wielu rodziców i dziadków jest oburzonych. Część zapowiada, że nie będzie więcej przychodzić na plaże w Cavallino koło Wenecji.

wenecja zamki z piasku włochy
wenecja zamki z piasku włochy (iStock.com)

Władze mają wytłumaczenie. Twierdzą, że chodzi o bezpieczeństwo. Jak podkreślają, zakaz wprowadzono po to, by nie utrudniać akcji ratunkowych. Budowanie zamków przez dzieci uznały za jedno z zachowań "ograniczających lub uniemożliwiających tranzyt osób i środków transportu służb ratunkowych wzdłuż plaży oraz z plaży w kierunku morza i odwrotnie".

Ludzie są wściekli. Franco Beccari, dziadek przebywający na wakacjach w pobliżu Wenecji z wnukami, przesłał swoją opinię do gazety "La Stampa".

Lepiej zmienić kurort, skoro moje wnuki nie mogą budować zamków na brzegu. Wszyscy byliśmy dziećmi, nie mogliśmy się doczekać, by zbudować coś z piasku, jakiś kanał, zamek lub cokolwiek innego, co sprawiało nam frajdę. Jeśli nie można tego robić na brzegu, to gdzie? – złości się turysta.

Posypią się kary? Burmistrz Cavallino, Roberta Nesto, próbuje uspokoić nastroje, mówiąc, że zakaz "będzie stosowany ze zdrowym rozsądkiem". Wprowadzono go głównie po to, aby uniemożliwić rozkładanie leżaków i parasoli nad brzegiem. Przy okazji dostało się też jednak dzieciom, którym odebrano jedną z ich ulubionych zabaw nad morzem.

Zobacz także: Zobacz też: Zalana Wenecja. Kelnerzy się nie przejmują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić