REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 23 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski20.07.19 (18:18)

Wenecja. Poranna kawa kosztowała parę Niemców prawie 1000 euro

Policja w Wenecji (Włochy) ukarała parę turystów z Niemiec za robienie sobie kawy na schodach mostu Rialto (Ponte di Rialto). Niemieccy turyści muszą zapłacić 950 euro kary, czyli nieco ponad 4 tys. zł.
Citta' di Venezia / AFP / East News

Niemcy parzyli kawę na moście Rialto. Turyści w wieku 32 i 35 lat mieli ze sobą kuchenkę turystyczną. Nie dość, że za kawę muszą słono zapłacić, to jeszcze władze Wenecji nakazały im opuszczenie miasta – podaje BBC.

Wenecja wprowadziła szereg zakazów w miejscach publicznych. W niektórych strefach miasta nie można np. urządzać sobie pikników. Niedozwolone jest też chodzenie bez koszulki.

REKLAMA

Turyści przyjechali do Wenecji z Berlina. Most Rialto, na którym postanowili zaparzyć sobie kawę, to najstarszy z czterech mostów na Canal Grande. Parę z Niemiec zgłosił policji jeden z przechodniów.

Zobacz też: Zalana Wenecja. Kelnerzy się nie przejmują

Wenecja musi być szanowana i ci nieuprzejmi ludzie, którzy tu przyjeżdżają i robią, co im się podoba, muszą to zrozumieć. Dzięki lokalnej policji zostaną ukarani i wydaleni – powiedział burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro.

Mieszkańcy Wenecji od dawna skarżą się na turystów. Co roku włoskie miasto odwiedza ok. 30 milionów gości. W grudniu ubiegłego roku postanowiono, że turyści, którzy przyjeżdżają na krótką wizytę, muszą zapłacić do 10 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij