Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nagranie wprawia w osłupienie. Pokazali, jak koronawirus wpłynął na globalny ruch lotniczy

41
Podziel się

Już w lutym media alarmowały, że w wyniku pandemii lotnictwo może odnotować straty. Wówczas zakładano, że po raz pierwszy od 2003 roku może spaść popyt na podróże samolotami. Schemat przygotowany przez stację telewizyjną ilustruje skalę zjawiska.

Nagranie wprawia w osłupienie. Pokazali, jak koronawirus wpłynął na globalny ruch lotniczy
(YouTube.com, RT)
bETjVZCJ

Materiał został przygotowany przez dziennikarzy rosyjskiej stacji RT. Zestawili oni schemat lotów w Europie z 8 kwietnia 2019 roku oraz z 6 kwietnia 2020 roku, uwidaczniając wyraźny spadek. Zgodnie z ich szacunkami w konsekwencji zmniejszenia liczby lotów globalni przewoźnicy borykają się ze stratami o łącznej wysokości dziesiątek miliardów dolarów.

Najbardziej dotkliwie pandemię COVID-19 mają odczuć azjatyccy przewoźnicy. Zgodnie z prognozami IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych – przy. red.) w 2020 roku odnotują straty w wysokości 28 mld dolarów.

Koronawirus: jak zmniejszyła się liczba lotów od wybuchu pandemii COVID-19?

Według ustaleń "The Guardian" liczba pasażerów i lotów rzeczywiście spadła w ostatnich miesiącach. Jednak nie wszystkie maszyny zostały uziemione – w powietrzu pozostaje mniej niż połowa w porównaniu do ubiegłego roku. Do statystyki Flightradar24 wliczono loty, podczas których osiągnięto wysokość co najmniej 50 stóp nad ziemią (ok. 0.01524 kilometrów).

bETjVZCL
Zobacz także: Zobacz też: Największy samolot świata w Polsce. Ile kosztował transport i przywieziony sprzęt?

Wiele linii lotniczych podjęło decyzje o zmniejszeniu przepustowości części tras. W ten sposób starają się zrekompensować sobie brak popytu na usługi niższymi kosztami paliwa.

bETjVZCR

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego w Indiach rozważa wznowienie lotów. Ma to nastąpić, kiedy rząd zdecyduje się na zniesienie części ograniczeń, nałożonych w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podróże będą odbywały się jednak z zachowaniem zasady dystansu społecznego, m.in. przez obsadzenie tylko 60 z 180 miejsc w samolotach. Pasażerowie zostaną również poproszeni o utrzymanie odległości od współtowarzyszy lotu na lotnisku, a także pojawienie się około 1 godziny i 15 minut wcześniej niż w przeszłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bETjVZDm
KOMENTARZE
(41)
Ciekawy
2 lata temu
A PIS dalej buduje ten port lotniczy czy oszczędzamy ?!
ARCTOS
2 lata temu
Puste niebo. I od razu u nas znikł smog...
MatherNature
2 lata temu
Raz na jakiś czas trzeba dac ziemi odpocząć.Odświeżyć tak jak pokój przed spaniem.Niech pogon za pieniądzem oraz Chinskim badziewiem się skończy to nie będzie tak źle.Milego dnia Polacy
bETjVZDn
moj nick
2 lata temu
lepiej dla matki ziemi
wiesiołek
2 lata temu
A ten przelot nad rondem zaliczyli czy nie ;-)
aaaasd
2 lata temu
samoloty pasażerskie to zło!
zyx
2 lata temu
man się pojawiać JESZCZE WCZEŚNIEJ na lotnisku??! to może ja tam zamieszkam?
ika
2 lata temu
ptaki trochę odżyją, zamiast zderzać się z samolotami
bal bla
2 lata temu
I bardzo dobrze, ceny biletów lotniczych powinny wzrosnąć min. 4 razy.
Obserwator
2 lata temu
Dziwi mnie ze zieloni nie alarmuja i nie postuja o zminimalizowanie lotow nawet po tym ciezkim okresie. Wystarczy zobaczyc jak sie niebo oczyscilo. Nalezy zweryfikowac czy to nie czasem loty sa najwiekszymi trucicielami na swiecie.
mick
2 lata temu
To pokazuje kto najbardziej zanieczyszcza środowisko. Samoloty spalają hektolitry paliwa.
art
2 lata temu
Buahahaha, Polska serce Europy :D
clear sky
2 lata temu
Rzadkol latam więc mi to powiewa...
bETjVZDf
Olda
2 lata temu
I bardzo dobrze, syf tylko w powietrzu. Oszalał pęd doprowadził do tego co mamy. Plaga zwana homo sapiens niszczy ten świat przyrodę i samych siebie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić