Bartosz Nowak| 

Najbardziej prześladowana grupa etniczna. Zdjęcia mówią wszystko

7

Dwa poniższe zdjęcia ukazują przerażający obraz. W ciągu kilku tygodni wioska Wa Peik w zachodniej Birmie, zamieszkała przez muzułmańską mniejszość Rohingja, została zmieciona z powierzchni ziemi. Fotografie satelitarne ujawniła organizacja Human Rights Watch.

Najbardziej prześladowana grupa etniczna. Zdjęcia mówią wszystko
(Ulet Ifansasti/Getty Images)

Zdjęcia satelitarne potwierdzają dramatyczne doniesienia. Pokazują wioskę 10 i 18 listopada 2016 roku. Porównanie pokazuje 820 zniszczonych budynków. W ciągu ostatnich sześciu tygodni zniszczono tam około 1200 domów.

Dokonało tego wojsko, które odpowiada również za tortury, gwałty i egzekucje. Rząd kraju twierdzi, że Rohingja, muzułmanie z zachodniej Birmy, sami podpalają swoje domy, żeby zwrócić uwagę opinii publicznej - informuje "BBC". W operacji zabito ponad 100 osób. To już kolejna akcja przeciwko nim.

Rohingja to według ONZ najbardziej prześladowana grupa etniczna na świecie. Buddyjska większość społeczeństwa Birmy uważa ją za nielegalnych imigrantów z Bangladeszu. Gwałtowne zamieszki między muzułmanami i buddystami wybuchły w 2012. Według Human Rights Watch siły rządowe angażują się w czystkach etnicznych na Rohingja.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić