Janusz Maj| 

Najdroższe selfie w ich życiu. Pogranicznicy ukarali turystów

85

Podobna nieprzyjemność może spotkać każdego. Wystarczy chwila nieuwagi.

Najdroższe selfie w ich życiu. Pogranicznicy ukarali turystów
(http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl, Straż Graniczna)

Para 47-letnich Holendrów wypoczywała na Podkarpaciu. W przygranicznej gminie Lubaczów wybrali szlak Green Velo biegnący wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Nie wiedzieli, że jest pilnie strzeżona. Urzeczeni krajobrazem zechcieli zrobić sobie selfie z słupem granicznym.

*Naruszyli prawo zostawiając rowery po polskiej stronie i przechodząc na Ukrainę. *Prawdopobodobnie nie rozumieli polskich i ukraińskich znaków. Nieprzywykli do kontroli w strefie Schengen bezprawnie weszli na pas drogi granicznej.

Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili strażnikom granicznym, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza - mówi mjr Elżbieta Pikor - rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

*Sesję zakłócili czujni pogranicznicy. *Oprócz zdjęć Holendrzy zabrali do domu mniej przyjemne pamiątki - pięciusetzłotowe mandaty. Przed nimi podobnej kary nie uniknęło 27 osób.

Rzeczniczka przypomina, że podobne wybryki mogą zaszkodzić. Są zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat w razie przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić