o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Janusz Maj
|

Najdroższe selfie w ich życiu. Pogranicznicy ukarali turystów

73
Podziel się

Podobna nieprzyjemność może spotkać każdego. Wystarczy chwila nieuwagi.

Najdroższe selfie w ich życiu. Pogranicznicy ukarali turystów
(http://bieszczadzki.strazgraniczna.pl, Straż Graniczna)
bDntIQut

Para 47-letnich Holendrów wypoczywała na Podkarpaciu. W przygranicznej gminie Lubaczów wybrali szlak Green Velo biegnący wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Nie wiedzieli, że jest pilnie strzeżona. Urzeczeni krajobrazem zechcieli zrobić sobie selfie z słupem granicznym.

*Naruszyli prawo zostawiając rowery po polskiej stronie i przechodząc na Ukrainę. *Prawdopobodobnie nie rozumieli polskich i ukraińskich znaków. Nieprzywykli do kontroli w strefie Schengen bezprawnie weszli na pas drogi granicznej.

Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili strażnikom granicznym, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza - mówi mjr Elżbieta Pikor - rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

bDntIQuv

*Sesję zakłócili czujni pogranicznicy. *Oprócz zdjęć Holendrzy zabrali do domu mniej przyjemne pamiątki - pięciusetzłotowe mandaty. Przed nimi podobnej kary nie uniknęło 27 osób.

Rzeczniczka przypomina, że podobne wybryki mogą zaszkodzić. Są zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat w razie przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDntIQuW
KOMENTARZE
(73)
bs
2 lata temu
na wszelki wypadek pozakładałem sobie blokady żeby nie wyjść z siebie
sanocki
2 lata temu
Przciez wedlug "polskich" politykow Ukraina to nasi bracia i siostry.Czyli takie male Shengen.Polski rzad traktuje Ukraine jak bylaby w UESR, wiec skad taki pospiech w dawaniu mandatow?
Mandat+
2 lata temu
Że tak spytam Ci pogranicznicy mieszkają ta terenie granicy, czy Ci turyści mieli pecha że akurat w tym momencie na nich trafili.
bDntIQuX
Poloczek
2 lata temu
Ojojoj! Normalnie kryminalna sprawa. A mogli na pouczeniu zakończyć sprawę. tylko, że Poloczki w mundurkach to najcześciej służbiści.
Szkoleni jak ...
2 lata temu
Straż graniczna weszy jak psy. Już z daleka wyczuja że ktoś się zbliża do granicy.
Najnowsze komentarze (73)
Twój nick
2 lata temu
Jak to jest że obywatel UE nielegalnie przekraczając granice UE dostaje mandat, a obcy przekraczający nielegalnie granice UE dostaje zasiłek dla uchodzców?
F
2 lata temu
120euro to dla nich smiech
ja
2 lata temu
setki tysięcy przekracza granicę i nikt im nic nie robi,w kupie siła ,straż odważna przy maluczkich
Randal
2 lata temu
Ale przestępstwa dokonali !!! 500+ działa !
Ala
2 lata temu
Napewno podali do gazet o zlapaniu przestępców groźnego gangu na granicy i czekają na nagrodę.pieniadze z budzetu państwa zniknom a oni nic nie dostana. Tak pierze się pieniądze
MGD
2 lata temu
500 zł to ok. 120 Eu. W Holandii to dzień roboczy w Polsce tydzień. Będą Holendrzy musieli "spłacać w ratach".
lery
2 lata temu
To miejsce trzepania kasy przez Straż Graniczną. Robią to, jak Policja z łapaniem suszarką z krzaków!
Taka prawdaa
2 lata temu
Tylko barany tworzą te granice. Granice powinny być ustawowo a cały świat powinien być otwarty dla każdego człowieka i przekraczanie granicy powinno być bezproblemowo. Jeśli ktoś przekracza jakąś granice to powinien się zachowywać w danym, obcym kraju tak jak nakazuje tradycja, uszanować wszystkie wartości w obcym kraju i bezproblemowo turystycznie go odwiedzać. To bardzo źli ludzie stworzyli te granice które są bardzo chore na tej ziemi.
bDntIQuP
LBWOP
2 lata temu
PRZESADZILI Z TYMI MANDATAMI MIEJCIE MÓZG WOPIKI.
kuba
2 lata temu
Rozważali możliwość dania upomnienia ale nie znali innego języka niż polski, więc walneli mandat. Liczby są międzynarodowe i wszystko jasne
Zenek
2 lata temu
Zobaczcie jaka patologia w naszym kraju , Ukraińcy milionami nielegalnie przekraczają naszą granicę pomimo że nie są w UE i nic , a tu karają turystów holenderskich za selfie , SZOK !!!!!!!!
lodzianin
2 lata temu
szlak Green Velo????????????????????????????????????
antek
2 lata temu
Polska to chory kraj razem z rzadem
58
2 lata temu
Wystarczyloby proste upomnienie.Teraz ci Holendrzy uwierza na prawde ,ze Polska to rezimowy kraj
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić