Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Dudkiewicz
|
aktualizacja

Najgorętsza robota na świecie. 85 tys. chętnych na 30 miejsc

9
Podziel się

Po 3 tys. osób ubiega się o każde z 30 stanowisk młodszego asystenta w Banku Włoch. Co to za oferta? Wkładanie banknotów do maszyny. Sami zobaczcie.

Najgorętsza robota na świecie. 85 tys. chętnych na 30 miejsc
(pexels)
bETHesOd

Kandydują głównie ludzie młodzi. To poniekąd tłumaczy liczbę zgłoszeń. We Włoszech bezrobocie w grupie wiekowej 15 - 24 lata wynosi 43 proc. Dodatkowo w kraju panuje obsesja na punkcie "un posto fisso", czyli stałej pracy. Najlepiej na państwowej posadzie.

Stałe zatrudnienie jest rzadkością we Włoszech, stąd określone, choć pozornie przeciętne oferty, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem - pisze The Times.

Studenci mają największe szanse. Pracodawcy przebierają jak w ulęgałkach, patrzą więc na wyniki egzaminów końcowych. W przypadku pracy w banku wyłoniono ostatecznie 8 tys. osób. Ci przystąpią do dalszego etapu rekrutacji - testu on-line. Na rozmowę o pracę zaproszonych będzie najlepszych 300.

bETHesOf

Jak podaje The Telegraph, praca o którą tak zacięcie walczą nie będzie zbyt wymagająca. Ma polegać na m.in. wkładaniu banknotów do specjalnej maszyny. Ta rozpozna czy dany pieniądz to fałszywka czy nie. Atutem jest pensja nieco wyższa od średniej krajowej - ok. 2 tys. euro.

Sytuacje, w których pracodawców zalewają dziesiątki ofert są dość powszechne. Np. gdy w regionie Umbria regionalna administracja ogłosiła, że poszukuje 94 pracowników, dostała zgłoszenia od 32 tys osób. Zaś mediolański szpital chciał zatrudnić 10 pielęgniarek, w zamian otrzymał 7000 aplikacji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETHesOG
KOMENTARZE
(9)
Joł
4 lata temu
We Włoszech jest teraz straszna bryndza.
see
4 lata temu
I kto jest niewolnikiem w UE? "Uchodźca" Afrykańczyk czy rdzenny Europejczyk?
anna
4 lata temu
2 tys euro, to tyle co kosztuje imigrant na zasilku w Niemczech, ktoremu nie wolno pracowac.1100 euro to gotowka jaka dostaje na zycie, plus zaplacone mieszkanie, opieke zdrowotna, wolny w step na obiekty panstwowe, np baseny. Razem na osobe wychodzi moze nawet ponad 2000 euro.Rekordzista z 3 zonami i 26 dziecmi, otrzymuje na zycie 36 tys euro miesiecznie.Z podatkow np niemieckiego piekarza ktory juz o 2 w nocy zapiepsza, by miec na zycie.
bETHesOH
anna
4 lata temu
I o to wlasnie korporacja chodzi, w ten sposob mozna zrobic z kazdego pracowanika niewolnika, za miske zupy.Wystarczy go szanzowac, ze na jego miejsce jest 30 tys chetnych.Zastanawiam sie po co wogole takim ludziom placic, wystarczy ugotowac codziennie liscie z burakow.Polacy powinni sie przygotowac niebawem na takie same, traktowanie, ktore rozejdzie sie po calej europie jak politycy zniszcza kazdy rodzaj przedsiebiorczosci oprucz korporacyjnej.
jarek
4 lata temu
Jest tak jak w Polsce. Też na jedno miejsce jest kilkaset kandydatów. Pracę dostaje się po znajomości. Tylko nikt tego nie mówi
borys
4 lata temu
" Atutem jest pensja nieco wyższa od średniej krajowej - ok. 2 tys. euro." chcialbym miec ich najnizsza krajową i tam żyć. a nie to co tutaj w tym ciemnogrodzie gdzie najnizsza = w przeliczeniu 350 euro na reke HAHAHAHAHA smiech na sali
kawi
4 lata temu
Czy Wam też wyskakują okienka blokujące otwarcie jakiejś ważnej informacji?, Chyba jakieś hohliki?
Janek
4 lata temu
zapraszamy do Polszy... u nas roboty w brud ino robić nie ma komu
higi
4 lata temu
to pokazuje ze swiat sie skonczy znaczy ludzkosc i oby
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić