Bartosz Nowak| 

Najlepsze wino świata. Nie uwierzysz, ile kosztuje

9

Dwustu ekspertów z całego świata nie miało wątpliwości, że najlepszym białym winem na świecie jest Bacchus 2015. Charakteryzuje się ono niesamowitą, owocową paletą smaków oraz... bardzo przystępną ceną.

Najlepsze wino świata. Nie uwierzysz, ile kosztuje
(Winbirri Vineyards)

Wino otrzymało ocenę 95 na 100. Eksperci zasiadający w jury Decanter World Wine Awards 2017 najwyżej ocenili wszystkie jego aspekty, dzięki czemu to niepozorne wino z Norfolk, hrabstwa we wschodniej Anglii, pokonało wielu konkurentów z Francji czy Niemiec. Wielu zdecydowanie droższych konkurentów, ponieważ jedna butelka Bacchus 2015 kosztuje... równowartość 70 zł.

Wino pochodzi z małej, rodzinnej winiarni. Położona przy parku narodowym The Broads winiarnia Winbirri założona została w 2007 roku. Podobnie jak inne w Wielkiej Brytanii zyskuje coraz większe uznanie dzięki coraz cieplejszym latom. Brytyjska produkcja win rośnie z roku na rok i przewiduje się, że w 2020 roku przekroczy 10 mln butelek, czyli dwukrotnie więcej niż w 2015 roku.

Norfolk ma ogromny potencjał jako region produkujący wina. Bacchus jest naszym klejnotem w koronie. Profil smakowy i aromaty, które możemy tu otrzymać nie mają sobie równych - stwierdził Lee Dyer odpwoiedzialny za produkcję zwycięskiego wina.

Wielka Brytania nastraszy Francję? Na to wygląda. 70 zł za butelkę to ceną, jaką w restauracjach często trzeba zapłacić za kieliszek. Tego typu nagroda może sprawić, że rejon ten stanie się znacznie bardziej atrakcyjny dla turystów, którzy przeczesywać będą okoliczne sklepy w poszukiwaniu najlepszego wina świata - informuje "The Telegraph".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić