REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla17.08.19 (17:53)

Najsłynniejsza krowa morska nie żyje. Plastik zabił Mariam

Samica krowy morskiej (potoczna nazwa diugonia przybrzeżnego w wielu krajach) nazwana Mariam była prawdziwą gwiazdą. Tysiące ludzi obserwowało dorastanie osieroconego zwierzęcia. Teraz nadeszła smutna wiadomość. Weterynarze z Tajlandii poinformowali, że krowa morska zginęła z powodu zanieczyszczenia morza plastikiem.
National Parks, Wildlife and Plant Conservation Department / Facebook.com

Znaleźli małą krowę morską, kiedy była w krytycznym stanie. Mariam została "adoptowana" przez władze Tajlandii, po tym jak służby morskie znalazły ją na plażu w prowincji Krabi. Weterynarze szacowali, że cielę diugonia przybrzeżnego, ma kilka miesięcy i przypływ oddzielił je od matki.

Szybko zdobyła sympatię całego społeczeństwa. Nakarmione cielę wypuszczono do wody w pobliżu Koh Libong. Weterynarze monitorowali jej postępy krowy morskiej, zdając sobie sprawę z tego, że bez matki będzie jej trudniej przeżyć. Z każdym miesiącem coraz więcej osób, w tym jedna z tajskich księżniczek, obserwowało dorastanie Mariam, czyli "damy oceanu".

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu Mariam zachorowała. Bardzo schudła i odmawiała przyjmowania jedzenia. Weterynarze starali się jej pomóc, jednak mimo ich starań zwierzę nie przeżyło. Teraz autopsja wykazała, że krowa morska zjadła plastik, który w niedługim czasie ją zabił.

Wiele kawałków plastiku zatkało jelita i spowodowało stan zapalny. Wszyscy jesteśmy bardzo przygnębieni. Ta strata przypomina, że musimy ratować środowisko - napisała na Facebooku Nantarika Chansue, weterynarz zajmująca się Mariam.

Zobacz też: 5 sposobów na ograniczenie zużycia plastiku

Właściwa krowa morska to gatunek już wymarły. Jednak w wielu krajach tym mianem określa się potocznie również diugonie przybrzeżne. Te morskie ssaki są jedynymi przedstawicielami rodziny diugoniowatych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij