Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Nastolatek doprowadził do ewakuacji 400 szkół

17
Podziel się:

19-latek w sądzie w Luton przyznał się do oszustw, w wyniku których ewakuowano setki szkół w całej Wielkiej Brytanii.

Nastolatek doprowadził do ewakuacji 400 szkół
(Fotolia)

Zrobił to wszystko dla zabawy. 19-letni George Duke-Cohan wywoływał alarmy bombowe w szkołach, wysyłając maile z groźbami do tysięcy placówek. W efekcie jego działań ewakuowano w sumie 400 szkół.

Został aresztowany kilka dni po zmasowanym "ataku". W marcu policja aresztowała nastolatka. Wyszedł z aresztu za kaucją, ale zabrano mu komputer i dostał zakaz korzystania z urządzeń elektronicznych.

Już kilka dni później wysłał kolejne kilkadziesiąt tysięcy maili. Tym razem straszył szkoły nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także w USA, podając się za islamskiego terrorystę.

We wtorek przyznał się do trzech zmasowanych ataków. Poza nękaniem szkół, nastolatek wywoływał alarmy bombowe na lotniskach w Stanach Zjednoczonych. Ofiarami rzekomych zamachów miały być samoloty należące do linii United Airlines.

Pozostanie w areszcie do rozpoczęcia procesu. Stawi się na pierwszą rozprawę w sądzie w Luton 21 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Rogata
2 lata temu
Kwch u nas by było identycznie tylko. 🤣
Karol
4 lata temu
Może waszym.
afasf
4 lata temu
nazwali go hakerem? co trudnego w wysłaniu emaili? a gdyby był hakerem to nie dał by się złapać.. to raczej głupi nastolatek
Polka
4 lata temu
Myślę że to wołanie o pomoc. Chcę na siebie zwrócić uwagę. Szkoda dziecka. Niech go ktoś ode mnie przytuli
slums
4 lata temu
Obliczyć koszty ewakuacji i spłaca do końca życia:) montując długopisy w zakłądzie dla obłąkanych.jest niereformowalny więc bez sensu g wypuszczać. dorwie go islam i ktoś nie zareaguje na alarm bo go zna a rzeczywiście terrorysta podłoży bombę. głupich nie rodzą, sami się sieją.
slumsy
4 lata temu
jest psychicznie chory, po prostu. albo rodzice nigdy się nim nie interesowali. takieg zachowania nie ma się bez przyczyny. albo rodzina albo psychika.
omena
4 lata temu
dostanie kuratora, wpadnie w depresję i z frustracji wysadzi coś na serio, a urzędy będą publicznie udowadniać sobie zaniedbanie
ad
4 lata temu
Przecież to dorosły facet a nie dziecko. W cywilizowanym świecie za sprowadzenie zagrożenia ogólnego grozi kara wielu lat wiezienia z jednoczesnym ubogacaniem odwłoka przez współwięźniów. Taka tez powinna być kara dla psychopaty . A że młody - tym lepiej dla współwięźniów.
kwch
4 lata temu
U nas Pani Grażynka z sekretariatu by tego maila odebrała 2 dni po planowanym ataku :)
joda
4 lata temu
Na początek pokrycie wszystkich kosztów tych akcji. Myślę, że do końca życia by się nie wyrobił.
eltoro
4 lata temu
Wyszedł z aresztu za kaucją, ale zabrano mu komputer - Pozostanie w areszcie do rozpoczęcia procesu. Stawi się na pierwszą rozprawę w sądzie w Luton 21 września???
michursky
4 lata temu
to w koncu wyszedl z aresztu za kaucja czy pozostanie w areszcie do procesu?
Cyberzlo
4 lata temu
Przynajmniej maja pewnosc ze system ostrzegania funkcjonuje
Ja
4 lata temu
Kolego rejestrację kart sin to były juz dawno w innych państwach, my zaś jestesmy jednymi z ostatnich ktore to wprowadziły...a co do samej rejestracji to wpisz sobie jan kowalski, ulice wybierz i rejestracja gotową Masz, i gdzie problen
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić