Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nawet tu odczytali apel smoleński. Kobieta zaczęła krzyczeć

216
Podziel się

Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof odbyły się uroczystości upamiętniające 77-lecie pierwszego transportu więźniów do sztutowskiego obozu zagłady. W trakcie obchodów odczytano apel smoleński.

Nawet tu odczytali apel smoleński. Kobieta zaczęła krzyczeć
(Forum, Lukasz Dejnarowicz)
bEUVuHgB

Dla kogo jest ta salwa honorowa? To miejsce pamięci o więźniach, a nie tych, którzy zginęli 10 kwietnia! - krzyczała kobieta oburzona apelem.

Internauci wcale nie skomentowali tego delikatniej.

bEUVuHgD

W trakcie uroczystości przemawiali m.in. byli więźniowie obozu KL Stutthof. Niektórzy z nich trafiając w to miejsce mieli zaledwie kilkanaście lat.

bEUVuHgJ

W Stutthofie tośmy dopiero piekło poznali... Byłem dzieckiem, obok głodu i bicia bardzo doskwierała mi tęsknota za mamą - powiedział Karol Gdaniec, były więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Stutthof i Sachsenhausen, nr obozowy 9644.

Dlaczego mnie aresztowali? Przed wojną byłem harcerzem, po wkroczeniu Niemców rozmawialiśmy często o wojnie, o sytuacji w jakiej znalazła się Polska. Pewnego dnia przyszli po mnie i na nic się zdały tłumaczenia mamy. W obozie ss-mani mogli zrobić z nami wszystko - dodał 91-letni dziś były więzień niemieckiego obozu zagłady.

W obchodach wziął udział także wiceminister kultury Jarosław Sellin. Polityk powiedział, że "Stutthof jest na Pomorzu synonimem męczeństwa Polaków, Żydów i wielu innych nacji więzionych w tym obozie" i wezwał do pochylenia się nad losem ofiar.

Uroczystości 2 września odbywały się w obecności asysty wojskowej. Od niedawna decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oznacza to odczytanie apelu smoleńskiego.

bEUVuHgK

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUVuHhe
KOMENTARZE
(216)
Kris60
5 lata temu
Brak słów!!!!
moko
5 lata temu
pomnik dla ofiar powstania warszawskiego [200.000tys. cywili] !!!!!!!!!!!!
gratuluje wyb...
5 lata temu
no i co ? dobra zmiana?
bEUVuHhf
to sik
5 lata temu
To przed każdą mszą w kościele i przed ślubem chrztem i pogrzebem powinni odczytać apel Smoleński. Bo tym poległym się to należy.
Tak
5 lata temu
Rozliczymy was za wszystko!Jeszcze trochę...
Polak
5 lata temu
Wszyscy Polacy módlmy się do Jana Pawła II o wyzwolenie z niewoli PISu.
Polski Kowals...
5 lata temu
Precz z chamstwem PIS-u w stosunku do Polaków. Ten rząd tak błędnie wybrany, a na dodatek przypieczętowany łapówkami dla polskiego kościoła, będzie trwał do póty ludzie nie zerwą tych PIS-owskich kajdanów i nie wywiozą tych zdrajców na taczkach poza granicę Polski. Precz z Komuną i ze złodziejską partią PIS. Wszyscy członkowie zjednoczonej partii PISu z ich 1-szym sekretarzem to nic innego jak powtórzenie czasów Gomółki i całej reszty bandytów, którzy wykorzystywali Polskę do swoich celów.
krzys1961
5 lata temu
Trzeba jednak ujebać podkurcza a jak nie to jednak wojna domowa trudno
FILIP
5 lata temu
ŻOŁNIERZE OPAMIĘTAJCIE SIĘ DALEJ BĘDĄ WAMI ANTKI MANIPULOWAĆ .DOŚŚĆ.
FEFER
5 lata temu
to jest k......o DUŻYMI KRZYK PODŁOŚCI
niesuweren
5 lata temu
Suweren wybrał, to teraz ma. Suweren też, w dalszym ciągu, ma największe poparcie.
wwwwwwaaaaa
5 lata temu
Pis stracił już resztki przyzwoitości. Przerażające, nic i nikt się dla nich nie liczy. Ludzie wyzuci z wszelkich oznak człowieczeństwa.
Bluesmaniac
5 lata temu
Ale oczywiście wyskoczy zaraz jeden z drugim PiSlamista i przy współudziale ONR oraz Jacka Kurskiego (przeceiż ciemny lud to kupi) - będą twierdzić że więźniowie którzy protestują to albo żydzi albo zakamuflowana opcja niemiecka.... Wstyd i hańba narodzie... A Ja wszystkich więźniów / ofiary pragnę przeprosić, przeprosić że my młodzi dopuściliśmy(celowo lub przez zaniechania) do władzy ludzi którzy wprost retoryką nawiązują już nawet nie do komunizmu ale czystego narodowego socjalizmu wg. Duce i Adolfa ...
bEUVuHgX
Iwona
5 lata temu
To wstyd żeby oddawać hołd ludziom katastrofy Smoleńskiej.Oni pili wymadrzali się i była bardzo zła pogoda dlatego za swoją głupotę zginęli .poprostu profanacja biedaków z obozu .Calkiem się tym rządzącym w głowach popier..lo.BRAK SŁÓW!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić