REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak19.12.18 (11:03)

Nazwali synka na cześć Hitlera. Jest wyrok sądu

W domu mieli poduszki z wyhaftowaną swastyką, a dziecko nazwali Adolf, na cześć przywódcy Trzeciej Rzeszy. Decyzją brytyjskiego sądu Adam Thomas i Claudia Patatas trafią do więzienia.
Brytyjska policja

Usłyszeli kilkuletnie wyroki. 21-latek spędzi w więzieniu sześć i pół roku. Jego 38-letnia partnerka pięć lat. Oboje należeli do grupy neonazistowskich fanatyków National Action, która w 2016 roku trafiła na czarną listę organizacji zakazanych.

Są fanatyczną parą i zostali skazani za przynależność do grupy, która deklaruje przemoc w celu obalenia demokracji w Wielkiej Brytanii – uzasadniał sędzia na sali rozpraw.

REKLAMA

Łącznie skazano 6 osób. Był wśród nich przyjaciel pary Darren Fletcher. Wszyscy przynależeli do National Action. Cele grupy określono jako "przerażające".

Darren Fletcher uczył córkę nazistowskiego pozdrowienia. Adam Thomas miał zdjęcia, na których opiekuje się niemowlęciem w stroju Ku Klux Klanu. Natomiast Claudia Patatas głośno i wyraźnie twierdziła, że należy zamordować wszystkich Żydów.

Mają długą historię eksponowania swoich pełnych rasizmu przekonań. Ich organizacja chciałaby narzucić system rządów wzorowany na tych nazistowskich – mówił sędzia rozpatrujący sprawę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Tłumy neonazistów na festiwalu w Niemczech. Zobacz, jak się tam bawią

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij