Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|

Niedorzeczne żądanie PETA. Internauci mają ubaw

9
Podziel się:

Broniąca praw zwierząt organizacja zażądała, by z 40 tysięcy figurek gry fantasy Warhammer usunięto elementy imitujące futro zwierząt. Według PETA umieszczanie na strojach postaci tego typu ozdoby jest równoznaczne z propagowaniem noszenia naturalnych futer.

Niedorzeczne żądanie PETA. Internauci mają ubaw
(twitter.com)

PETA wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie. Podkreśla w nim, że "w prawdziwym świecie" zwierzęta, z których pozyskuje się futra, są przetrzymywane w fatalnych warunkach i traktowane w niezwykle okrutny sposób. Organizacja dodaje, że zwierzęta futerkowe są żywcem obdzierane ze skóry i "konają przez wiele dni".

Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że są to postaci fikcyjne, ozdabianie ich ubioru czymś, co wygląda jak replika futra martwego zwierzęcia sygnalizuje graczom, że noszenie futer jest akceptowalne - przekonuje PETA w oświadczeniu.

Jak można się spodziewać, apel organizacji natychmiast spotkał się z reakcją internautów. W komentarzach dotyczących żądań PETA przeważały głosy pełne zdumienia i rozbawienia.

PETA rozprawia się z Warhammerem? Dlatego, że FIKCYJNE postaci noszą futra? Serio?!?!? - napisał jeden z komentujących.

Kiedy PETA domaga się, żeby figurki z Warhammera przestały nosić futro, wtedy wiesz, że nic więcej nie można zrobić na zwierząt - zauważył inny.

PETA i ich bzdury z 40 tysiącami figurek z Warhammera. Można by powiedzieć, że stracili ostatnią krztę wiarygodności gdyby nie fakt, że już dawno jej nie mają - skomentował złośliwie jeden z użytkowników Twittera.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(9)
k.w.g.
5 lata temu
my jako internauci grający w wiele gier żądamy aby organizację peta sweta objęto 1000 letnią kwarantanną w ośrodkach zamkniętych bez możliwości odwiedzania
hej
5 lata temu
zawsze powtarzam uczyć się trzeba a już szczególnie języków i zatrudniać wykształconych a nie na widzi mi się w o2 bo poziom prymitywny.
sanrajs
5 lata temu
PETA, VIVA i inne zagraniczne - niech sobie siedzą u siebie a nie będą nam mówic co i jak robić. Teraz VIVA chce zabronic hodowli. Pozostaną kamienie na mokro do jedzienie wg nich.
gośv
5 lata temu
Taki poziom artykułu jaki poziom portalu...
axel spriger ...
5 lata temu
axel spriger doopcinger i wszystko jasne
adfgadg
5 lata temu
axel spriger doopcinger i wszystko jasne
Tomek
5 lata temu
Zenada-jak wiekszosc akcji ekologow.
True Story
5 lata temu
do Ribz : owszem całe o2 jest upośledzone :) bo lewackie
Ribz
5 lata temu
Autor artykułu jest upośledzony? Translator źle przetłumaczył treść z języka angielskiego? Co za ignorancja. Przeciez w oryginalnym wpisie nie chodzi o to, że 40 tysięcy figurek ma być pozbawione odlewu w kształcie futra a o to, że figurki z gry 'Warhemmer 40k' maja zostać pozbawione charakterystycznego kształtu. Tak! 40K nie oznacza tu 40 tysięcy a jest częścią nazwy własnej! Yeeeeez!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić