Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Niemcy. Adolf Hitler rozbawił policjanta. Obaj popełnili duży błąd

166

Niemcy chcą ukarać policjanta, który śmiał się na widok mężczyzny ucharakteryzowanego na Adolfa Hitlera. Po opublikowaniu nagrania w internecie obaj mają się czym martwić. Funkcjonariusz miał pilnować porządku w czasie zlotu motocyklistów we wschodniej Saksonii.

Niemcy. Adolf Hitler rozbawił policjanta. Obaj popełnili duży błąd
(Facebook.com, Thomas Sommerfeld)

Uczestnicy zlotu w Niemczech byli wyraźnie rozbawieni Adolfem Hitlerem, ale władzom teraz nie jest do śmiechu. Policja ze wschodniej Saksonii zastanawia się nad wszczęciem postępowania dyscyplinarnego przeciwko jednemu ze swoich funkcjonariuszy. Mężczyzna został nagrany, kiedy śmiał się z przebrania uczestnika zlotu motocyklowego w Augustusburgu.

W ciągu trzech dni nagranie zobaczyło 122 tys. osób. Widać na nim dwóch mężczyzn parkujących motocykl w stylu Wehrmachtu obok radiowozu. Obaj byli ubrani w płaszcze o kroju i kolorze charakterystycznych dla wojska III Rzeszy. Dodatkowo mężczyzna siedzący w przyczepie był ucharakteryzowany na Adolfa Hitlera.

Policja z Niemiec o Adolfie Hitlerze na motocyklu

Sytuacja w Augustusburgu z przebranym dżentelmenem w przyczepie motocykla Wehrmachtu stanowi zakłócenie bezpieczeństwa publicznego i porządku. Spodziewalibyśmy się, że nasz kolega przerwie ten incydent - powiedział Andrzej Rydzik, rzecznik saksońskiej policji.

Zobacz też: Ścinali drzewo. Tego nie przemyśleli

Niemiecki policjant i inny obserwujący uznali przebranie za dobry żart. Innego zdania są jednak przełożeni funkcjonariusza. Policja bada, czy przebrany za Adolfa Hitlera mężczyzna mógł złamać niemieckie przepisy dotyczące używania nielegalnych symboli. Zachowanie policjanta również jest pod lupą śledczych - informuje saksońskie radio publiczne.

Niemcy oburzeni imprezą z Adolfem Hitlerem

Przebranie się za masowego mordercę jest więcej niż niesmaczne. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i nie powinno nigdy więcej się powtórzyć - ostro skomentował Michael Kretschmer, premier Saksonii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na razie nie wiadomo, czy żartowniś złamał prawo. W Niemczech zabronione jest "hajlowanie", pokazywanie nazistowskiej flagi, odznak i mundurów oraz wygłaszanie haseł i pozdrowień z czasów hitlerowskich. Zakazane jest też kolportowanie obrazów przedstawiających swastykę i zdjęć Adolfa Hitlera. Trudno powiedzieć, czy uczestnik zlotu może być ukarany za sam płaszcz, charakterystyczne wąsy i zaczesane włosy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić