Wróć na
Marcin Borciuch
|

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"

143
Podziel się

Jak podał Niemiecki Związek Łowiecki (Deutsche Jegdverband - DJV), w sezonie 2017/2018 odstrzelono na terenie Niemiec ponad 800 tysięcy dzików. Masowy odstrzał tych zwierząt miał być zabezpieczeniem przed rozwojem ASF (afrykańskiego pomoru świń).

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"
Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF" (Shutterstock.com)

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików

Myśliwi z Niemiec w sezonie łowieckim 2017/2018 zabili 836 865 dzików - to więcej aż o 42 procent niż w poprzednim sezonie. To rekordowy wynik w historii niemieckiego łowiectwa. DJV wyliczyło też, że na odstrzelenie takiej liczby dzików poświęcono aż 16,7 miliona godzin roboczych. Przeliczono także, że daje to kwotę 148 milionów euro (z uwzględnieniem płacy minimalnej).

Niemcy: To było zapobieganie przed rozwojem ASF

Jako powód masowego odstrzału dzików DJV podało chęć zapobieganiu rozprzestrzeniania się ASF. - Myśliwi przyczynili się w znacznym stopniu do prewencji przed afrykańskim pomorem świń. Jednak odstrzał nie jest jedynym środkiem zapobiegawczym - mówił Wolfgang Bethe, wiceprezes Niemieckiego Związku Łowieckiego.

DJV zauważyło też, że w rejonach, gdzie żyje mniej dzików, ASF rozprzestrzenia się dużo wolniej, a choroba może rozwijać się szybciej przez ludzi. Wirus ASF może być m.in. w transporcie artykułów żywnościowych zawierających zarazki, które następnie są zjadane przez dziki.

Dotychczas w Niemczech nie wykryto ognisk ASF.

DJV jednocześnie apeluje o zachowanie ostrożności na dworcach, parkingach i przejściach granicznych. Prosi o zamykanie pojemników na śmieci, budowę płotów uniemożliwiających dzikom migracje oraz prowadzenie kampanii informacyjnych i edukacyjnych dla kierowców i turystów.

KOMENTARZE
(143)
KODerasta
rok temu
Gdzie są obrońcy dzików i demokracji?!? Ja się pytam...
Pawel
rok temu
Co na to kretynka Kinga Rusin?
Gutek
rok temu
Co na to ,,Greenpeace Polska,, z niemieckim zarządem?
Jancio
rok temu
Bo my mamy takich europosłów co nie zajmują sie sprawami polski polaków.Oni sa na pensji unii i nie chca stracic pracy .Przecież nikt ich nie zatrudni po wyczerpaniu mandatu w parlamencie.A unas lepiej zamykac likwidowac gospodarstwa niszczyć rolników.Kiedyś po wsiach działkaćh kazdy trzymał swinkę kurkę i wykorzystywał odpadki z kuchni stołówki,teraz jesli to tak zak za okupacji w schronie szałasie ziemiance
Wildszwain
rok temu
Ekoterorystow też jest za dużo! Może jakaś redukcja?
Najnowsze komentarze (143)
Obserwator
rok temu
Drodzy czytelnicy, łykacie wszystko co wam, napiszą. Trochę samodzielności w myśleniu! Ten artykuł jest po to, żeby usprawiedliwić rzeź naszych dzików, pod pozorem asf. Tej choroby już u nas nie ma! Jasne? A jeżeli już to chorobę roznoszą ludzie. przecież świnie nie biegają po lesie tylko siedzą w zamkniętych chlewniach, chyba, że o czymś nie wiem?
Gggh
rok temu
Holocaust dzikow trwa
Adam
rok temu
Gdzie wybili tyle dzików? W Niemczech tyle nigdy nie było...
Aguś
rok temu
Ciekawi mnie czy przypadkiem ta ilosc dzikow w Polsce nie jest sporo zawyzona, nie 400 tys a 200. I tym sposobem wybiją wszystkie. A jak dojdzie do jakiejkolwiek wijny to zdechniemy z glodu bo swinie tez wybili i kury pod pretekstem ptasiej grypy. Ludzie czas sie obudzic
swojmil
rok temu
dziki to sanitariusze lasów; likwidacja dzików to proszenie się o nowe choroby; NWO planuje najwyraźniej jakąś nowe plagę
kalina
rok temu
i co unja? cisza, co?
Naczelny gajo...
rok temu
W Polsce nie ma obrońców zwierząt- oni dziki mają głęboko w...poważaniu - oni chcą wszelkimi sposobami zaszkodzić Polsce.
ddc
rok temu
Niemcy zawsze uwielbiali strzelać. Swoją drogą może Niemcy mają lepsze pasze nie skażone ASF. Niestety polski dzik padł ofiarą nagonki politycznej zorganizowanej przez barbarzyńców. Lepiej skazać na śmierć Bogu winnego dzika niż odpowiedzialnego za rozprzestrzenianie się zarazy potencjalnego wyborcy.
Jola
rok temu
Nie stwierdzono choroby ale dziki wybili żeby jej zapobiec ;chorobę mogą przenosić ludzie -to się najedzą dziczyzny
srthr
rok temu
ASF NIE istnieje tak samo jak ptasia grypa!!! zarazki sa zapodane przez bandytow do tego celu na sprzedanych terenach przeznaczonych do mordow na zwierzetach!!! to KLAMSTWA zydo-lewakow co chca wytepic zwierzeta lesne na zlecenie!!!!! kazdy kto morduje nasze polskie zwierzeta bo sa NASZA wlasnoscia jest bandyta morderca do zalatwienia przy pierwszym kontakcie!!!!
Milan
rok temu
Od przyszłego roku wieprzowina z Niemiec będzie szła na cały świat, bo u nich walczą z ASF. My polskiej nie sprzedamy nigdzie - choć zdrowsza i bez "dodatków" - bo społeczeństwo uzna, że PiS ma głupie pomysły i "nam strzelać nie kazano". Potem UE dosoli nam kary za niezastosowanie się do ich dyrektywy o odstrzale dzików ze względu na afrykański pomór świń. Głupi dwa razy traci.
Szzzzz
rok temu
Cyklon B grasuje w lasach!
Juhas
rok temu
Niech Kinga Rusin tam jedzie walczyć.
Dotyczy
rok temu
Myśliwi to wyjątkowo podli ludzie. Znajdują przyjemność w zabijaniu i ranieniu zwierząt. Zwierze też ma prawo do życia nie tylko człowiek. Dawniej spacerując w terenie co rusz wyskakiwały zające, kuropatwy. Teraz można przejść kilometry i nie spotkać ani jednej kuropatwy lub zająca. To wina zbrodniarzy ze strzelbami
...
Następna strona