REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski19.08.19 (09:29)

Niemcy. Skandal w wesołym miasteczku. Karuzela przypominała swastyki

W wesołym miasteczku w Niemczech pojawiła się karuzela przypominająca wyglądem dwie wirujące swastyki. Po skargach operator postanowił wycofać karuzelę z użytku. Była to jedna z atrakcji wesołego miasteczka Löffingen na południowym zachodzie Niemiec, niedaleko granicy ze Szwajcarią.
SWR

Atrakcja w niemieckim parku rozrywki działała od końcówki lipca. Na początku sierpnia w sieci pojawiły się pierwsze nagrania. Internauci szybko zwrócili uwagę na niezauważony przez władze parku rozrywki szczegół.

To wygląda jak dwie swastyki! – zauważali internauci, cytowani przez SWR.

REKLAMA

Operator przeprasza. Rüdiger Braun stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wygląda nowa atrakcja w Freizeitpark Tatzmania. Po uwagach internautów szybko postanowił wyłączyć atrakcję "Eagle Fly". Taka była jej oficjalna nazwa. Nieoficjalnie karuzelę zaczęto określać mianem "Holocoaster".

Karuzelę celowo zaprojektowano tak, aby przypominała swastyki? Michael Wehner z niemieckiego organu ds. edukacji obywatelskiej wątpi w taki scenariusz. Sugeruje, że za projektem stoją po prostu "ślepcy", którzy mają braki w wiedzy historycznej i politycznej.

Dlatego nie od razu zdali sobie sprawę, że ta forma geometryczna jest z historycznego punktu widzenia niedopuszczalna – oznajmił Wehner.

Karuzela wróci w nowej formie. Gośćcie wesołego miasteczka wkrótce znowu będą mogli korzystać z karuzeli, ale dopiero po tym, jak zmieniony zostanie jej wygląd. "Wirujące swastyki" mają zostać zastąpione innymi elementami.

Zobacz też: Swastyka na Google Maps

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij